Akülü Sandalye Markaları

Categories Blog - Tekerlekli Sandalye DükkanıPosted on
Akülü Sandalye Marka ve modelleri

Farklı nedenlerden dolayı yürüyemeyen engelli insanların hareket kabiliyetini arttıran ve onların istedikleri noktalara rahat bir şekilde gitmesini sağlayan akülü sandalyeler farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Akülü sandalye markaları incelendiğinde, üretim yapan firmalar çok daha net bir şekilde görülecektir.

Akülü Sandalye Markaları

Firmalar tarafından üretilen akülü sandalyeler, dışarında benzer özelliklere sahip gibi gözükse de detaylı incelendiğinde farklı pek çok özellikleri olduğu görülecektir. Bundan dolayı akülü sandalye alacak olan kişilerin, markalara ait ürünleri detaylı incelemesi ve seçimlerini de ona göre yapması gerekmektedir. Kullanıcılar tarafından tercih edilen markalar incelendiğinde bunlardan bazılarının öne çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Meyra, Invacare, Permobil, Wollex, Veron, Swemo, Poylin ve Nevtus gibi markalar, kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Yukarıda bahsedilen markalar, sadece ülkemizde değil, dünya genelinde önemli bir satış rakamına sahiptir. Fakat buradaki akülü sandalye markaları arasından da bazıları çok daha öne çıkmaktadır. Sağlamış olduğu konfor, kullanışlılık ve diğer özellikleri ile şu markaların daha önde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır:

  • Meyra
  • Invacare
  • Permobil

 

Meyra Akülü Sandalye

Akülü sandalye alacak olan kişiler, yaptıkları araştırma sonrasında Meyra markalı ürünlerin sahip olduğu özelliklerle bir adım öne çıktığını göreceklerdir. Meyra, akülü sandalye üretimi noktasında dünyadaki lider firmalardan birisidir. Bir Alman firması olan Meyra ilk olarak 1936 yılında faaliyetlerine başlamış ve zamanla insanların bu alandaki ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamıştır. Bu süreçte ciddi bir gelişim kaydeden firma, günümüzün en önemli akülü sandalye tedarikçilerinden birisi olmayı başarmıştır.

“İnsanları hareket ettiriyoruz” prensibiyle hizmet veren Alman şirketi, ürünlerinde kullanıcıların bütün beklentilerini karşılamaktadır. Alman kalitesiyle üretilen akülü sandalyeler, uzun kullanım ömrü ve çeşitliliğiyle dikkat çekmektedir. Meyra tarafından geliştirilen sandalyelerin bir diğer özelliği, kullanıcıların beden ölçüsüne göre ayarlanabilmesidir. Böylece kullanıcılar, bu ürünleri kullanırken çok ciddi bir rahatlık yaşamaktadır. Kalitesi, kullanışlılığı, yaygın teknik servisi ve diğer unsurlarıyla birlikte Meyra, insanlar tarafından tercih edilen önemli markalardan birisidir. Meyra tarafından üretilen Optimus modeli sahip olduğu fonksiyonlarla dikkat çekerken bunun haricinde pek çok model bulunmaktadır.

Invacare Akülü Sandalye

Dünyanın en köklü akülü sandalye üreticilerinden birisi olan Invacare, 1885 yıllına kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. Günümüzdeki şirketin kuruluşu ise 1970’li yılların sonuna kadar gitmektedir. Dolayısıyla Cleveland merkezli bu marka, uzun zamandır akülü sandalye geliştirmeyle ilgilenmekte ve buna bağlı olarak da insanların beklentilerine göre ürün üretme noktasında epey yol kaydetmiş durumdadır.

Dünya üzerindeki 30 farklı noktada üretim yapan bu marka, akülü sandalye markaları arasında özel bir konuma sahiptir. Alanında uzman mühendisler tarafından geliştirilen akülü sandalyeler, her kullanıcının ihtiyacına etkin bir şekilde cevap verecek özellik ve fonksiyonlara sahiptir. Markanın en önemli modelleri Storm, G50, Zephyr Safir, Tornado ve Typhoon olup bunların haricinde de farklı modeller mevcuttur.

Permobil Akülü Sandalye

Engelli kişiler için sadece akülü sandalye değil farklı ürünlerin üretimlerini de yapa Permobil, bu özellikleriyle engeller için çok önemli bir role sahiptir. Markanın akülü sandalyeleri incelendiğinde kişiselleştirilebilir olması ve bunun etkin bir şekilde yapılması, en önemli özelliklerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Permobil, daha önceki zaman dilimlerinde golf arabası ve bisiklet gibi farklı ürünler üretirken özellikle 1990’lı yıllardaki değişim ile birlikte akülü sandalye markaları arasında yer almaya başlamıştır. Sizin için üretilmiş sloganı ve prensibiyle hizmet veren çeken firmanın ürettiği önemli akülü sandalye modellerinden bazıları Corpus, C300, C350 ve C500 olup bunların haricinde de farklı modeller bulunmaktadır.

Kayak: goldmedikal.com/akulu-sandalye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN