Baş ve Boyun Destekleyicisi Head Active

Categories Engelli Çocuk ÜrünleriPosted on
Baş boyun destekliyicisi

Baş kontrolünü kendi başlarına sağlayamayan çocuklarda baş ve boyun destekleyici olarak sunulan bu üründe çocuğun istenilen pozisyonda olması sağlanabiliyor. Kullanıcılarına baktığımız da genelde Nörolojik bozukluğu olanlarda, Alzheimer gibi durumlarda, yutkunma ya da çiğneme refleksleri gelişmemiş olanlarda ve rahat nefes alamama ile duruş bozukluğu olanlarda kullanılıyor. Engelli bireylerin günlük yaşam standartlarını korumak ve özellikle de hayati fonksiyonlarını kontrol altında tutabilmek önemli bir konu dolayısıyla ürün bu noktada oldukça başarılı sonuçlar sunabiliyor.

Ürünün başka bir özelliği de diğer tedavi yöntemlerinde egzersizlerin kolaylaştırılmasını sağlamak ve yapımını desteklemek. Yani ürünü kullanırken yapılacak hareketler aynı zamanda kolay hareket edilmesini de sağlayacak.

Engelli bireylerin doğru pozisyonlarda kalabilmesi önemli bir konu aksi takdirde duruş bozukluğuna da neden olabilecek durumların oluşmasına neden olunabilir. Head Active sayesinde ise hastanın daha yüksek konsantrasyonun yanı sıra düşünmesini ve zekasını da etkileyecektir.  Ürünün teknik özelliklerine baktığımız da ise şu şekilde belirtebiliriz.

Head Active Teknik Özellikleri

Ürünün kolay kullanımı ve kurulumu var rahatlıkla düzenlenebiliyor.

Ayarlanabilir özellikte

Ergonomik yapıya sahip

Hafif bir malzeme ve taşınması kolaydır.

Yüksek dayanıklılığa sahip

Kolay ve hızlı montaj

Yüksek güvenlik

Konforlu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN