İtme Destekli Tekerlekli Sandalye

Categories Tekerlekli Sandalye & Manuel Sandalyelerde Fiyatları İndirdikPosted on

Aşağıda detaylarını inceleyeceğiniz “itme destekli QUICKIE Power 105 Assist” model aktif sandalye hem bir aktif sandalyedir hem de bir çeşit akülü sandalye özelliği taşımaktadır. Fakat bildiğimiz akülü sandalyeler gibi değildir. Tekerlekli sandalyedeki çemberin (tekerler) itilmesiyle servo desteği harekete geçer ve tekerin itilmesini kolaylaştırır.

İTME DESTEKLELİ TEKERLEKLİ SANDALYE NEDİR?

QUICKIE Power 105 Assist tekerlekli sandalyenin, tekerlerine elektronik cihaz takıldığında takılan elektronik cihaz manuel sandalyenin çemberinin itilmesini kolaylaştırır. Böylece tekerlekli sandalyenin itilmesini sağlayan çembere ufak bir dokunuş yaptığınızda bile çember (teker) bir tam tur atar.

Tekerlere takılan elektronik cihazın çalışma mantığını anlamanız için şu şekilde bir açıklamada yapabiliriz. Tekerlekli sandalyenin itilmesi veyahut tekerlerin bir tam tur atması için 5 birim güce ihtiyaç duyuluyor ve itme esnasında siz ancak 3 birim güç verebiliyorsanız geri kalan 2 birim gücü sensörler sayesinde ölçülür ve elektronik cihaza iletilerek gereken güç tamamlanır. Daha açık bir ifadeyle sizin verdiğiniz manuel kuvvet ölçülür ve elektronik sistem tarafından verilen kuvvet artırılır.

Aynı zamanda sistem çalıştığında tekerlekli sandalyenin frenlemek, durdurmak istediğinizde de aynı elektronik sistem devreye girerek tekerlekli sandalyenin durdurulması sağlanır. Daha iyi anlamanız için aşağıdaki videoyu izleyin

 

TEKERLEKLİ SANDALYENİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Akü: 24 V NiMh 6,7 Ah

Şarj süresi : 2 ila 3 saat

Tek sarjla menzil: 15 km’ye kadar

Maksimum hız: 6 km

Maksimum yük: 120 kg

Koltuk yüksekliği: 45 cm veya 48 cm

Toplam genişlik: koltuk genişliği + 22 cm

Ağırlık (koltuksuz): 16 kg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZİ ARAYIN