Filtrele

Filtrele

Standart ve çok özellikli manuel tekerlekli sandalyelere göre tasarım ve kullanım amacı olarak kendine has özellikleri olan basketbol tekerlekli sandalyesi, aktif tekerlekli sandalye grubunda olup sporculara özeldir. Diğer tekerlekli sandalyelerden en büyük farkı kullanıcı kilosuna ve boyuna özel üretilmesidir. Üretiminde kullanıcıya özel milimetrik ölçüler baz alınır ve basketbol oyuncusunun kişisel yeteneklerine ve oynadığı pozisyona göre üretilir. Adeta bedenin bir parçası gibi rahat ve keyifli bir şekilde kullanılır.

Basketbol Tekerlekli Sandalyesi Nedir?

Basketbolcunun beden ölçülerine, boyuna, yeteneklerine ve oynadığı pozisyona göre kullanıcıya özel üretilen tekerlekli sandalye modelidir. Sporla uğraşmak sadece sağlıklı insanlara has bir aktivite değildir. Yürüme engelli olup vücudun üst bölgesini aktif bir şekilde kullanan engelli bireyler, basketbol başta olmak üzere birçok spor aktivitesi ile yaşamdan keyif alan kişilerdir. Spor yapmayı kolaylaştıran ve kullanıcının bir parçası gibi keyifle ve konforlu bir şekilde kullanılan basketbol tekerlekli sandalyeler, yerli üretim olanları daha uygun fiyatlı olan ürünlerdir.

Basketbol Tekerlekli Sandalye Markaları

Engelli basketbolculara özel üretilen tekerlekli sandalyelerde birçok markanın dayanıklı ve hafif modellerini görüyoruz. En çok tercih edilen markalar şunlardır;

 • Excel
 • Goldspor
 • Golfi
 • Sermax
 • Invacare
 • Quickie

Excel: Hafif ve çok özellikli tekerlekli sandalye modelleri ile ünlü bir markadır. Alüminyum şaseli hafif ve dayanıklı spor tekerlekli sandalye modelleri bulunur. Hareketli bir yaşamı olan ve basketbol gibi spor dalları ile uğraşan engellilerin tercih ettiği bir markadır.

Goldspor: Birebir kişiye özel ürettiği tekerlekli sandalye modelleri ile tercih edilen bir markadır. Maksimum düzeyde dayanıklı ve hafif ürünleri ile adından söz ettirmektedir.

Golfi: Engelli sporculara özel ürettiği kaliteli ve dayanıklı sporcu sandalyeleri sunan bir markadır. Ayarlanabilir özellikte ürünleri ile en çok tercih edilen markalar arasında yer alır.

Sermax: Özellikle spora yeni başlayan engelliler için sporcu tekerlekli sandalyesi üreten bir markadır. Alüminyum şaseli hafif ürünleri SE ve ISO belgelidir.

Invacare: Amerika’da kurulan bir şirket olup, 7000 alüminyum malzemeli sporcu tekerlekli sandalye modelleri ile tercih edilir. Hafif ve ince çerçeveli şasesi, konforlu oturma minderi ve renk seçenekleri olan birçok sporcu tekerlekli sandalye modeli bulunur.

Quickie: Alüminyum veya titanyum kasalı dayanıklı ve hafif basketbol tekerlekli sandalye modelleri sunan bir markadır.

Basketbol Tekerlekli Sandalye Modelleri

Onlarca markanın birçok basketbol sandalye modelleri bulunuyor. Her biri hafifliği, yüksek manevra kabiliyeti ve kalitesi ile çok beğeniliyor. Belli başlı modeller şunlardır;

Gold Sport Basketbol Tekerlekli Sandalyesi, kişiye özel üretilen bir tekerlekli sandalye modelidir. Milimetrik ölçülerde üretilir ve kullanıcı ile tamamen uyumludur. Engelli sporcu bireylerin adeta bütünleştiği bir model olarak tercih edilir. Alüminyum metal aksamı ile son derece hafiftir. Sert bir spor dalı olan basketbolda sporcunun son derece hızlı ve güvenle hareket etmesini sağlar.

Golfi 17 Basketbol Sporcu Sandalyesi, darbeye dayanıklı gövdesi ve sporcuya özel ölçüleri ile tercih edilir. Sırt ve ayaklıkları kullanıcıya göre ayarlanabilir. Döşemesi anti-bakteriyel özellikte ve konforlu minderlidir. Arka tekerlekler çıkarılabilir özelliktedir. Darbelere karşı ön koruyucuları bulunur.

Invader Basketbol Sporcu Sandalyesi, spor sandalyeler denildiğinde ilk akla gelen modellerden biridir. Ottobock Invader, süper lig takım oyuncularının tercih ettiği bir modeldir. Sınırları zorlayan çevikliği ve aktifliği ile üstün kalitelidir.

Tekerlekli sandalye kullanan ve aktif bir şekilde sporla uğraşan engellilerin tercihi sporcu tekerlekli sandalyelerdir. Manuel tekerlekli sandalyelere göre hafifliği çevikliği ile üstün performanslıdır. Her bir markanın kendine has özellikleri olan basketbol sandalyelerinin ortak özellikleri şunlardır.

Sporcu Tekerlekli Sandalye Özellikleri

 • Alüminyum gibi hafif malzemelerden üretilirler
 • Kullanıcıya özel ölçülere sahiptir
 • Sağlam ve dayanıklıdır
 • Ayarlanabilir özelliktedir
 • Manevra kabiliyeti yüksek ve çeviktir
 • Darbelere karşı ön koruyucuları bulunur
 • Döşemesi anti-bakteriyel kumaştandır
 • Minderi konforludur
 • Sporcuların tercih ettiği bir modeldir
 • Arka tekerlekler çıkarılabilir özelliktedir

Engelli Basketbol Sandalyesi Fiyatları

Basketbol sandalyesi fiyatları markasına, modeline ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Yerli ve yabancı markaların fiyatları farklıdır. Alüminyum, karbon veya titanyum alaşımlı malzemelerden üretilen sporcu sandalyeleri, ortalama 12.000-52.000 TL arası fiyatlarla müşterilere sunulur. En ekonomik basketbol tekerlekli sandalye fiyatları için Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçebilir, vücut ölçülerinize uygun sporcu sandalyelerini en hesaplı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Engelli sporcuların önündeki en büyük engel olan pahalı malzeme konusunda müşterilerine her zaman yardımcı olan tekerlekli Sandalye Dükkanı, en uygun ödeme koşulları ile sporcu sandalyesi sahibi olacağınız güvenilir bir firmadır.

Engelli Basketbol Sandalyesi Seçimi

Sporcuların kullandığı tekerlekli sandalyeler kişiye özel ölçülerde üretilen modellerdir demiştik. Sporcular, profesyoneller ve amatörler olarak iki grupta sporla uğraşan kişilerdir. Basketbol sandalyeleri birçok tekerlekli sandalye modeline göre fiyatı uygun olan tekerlekli sandalye çeşididir. Antrenmanlarda kullanılan sporcu sandalyeleri daha uygun olup, profesyonellerin kullandıkları daha yüksek fiyatlıdır. Bu nedenle basketbol tekerlekli sandalye seçiminde kullanım alanı son derece önemlidir. Profesyoneller özel üretim tekerlekli sandalye tercih etmelidir. Amatör engelli sporcular, ayarlanabilir ve daha uygun fiyatlı özellikli sporcu sandalyelerini tercih edebilir.

Hafif olması, kaliteli ve sağlam olması en önemli kriterlerden bazılarıdır. Bir diğer unsur ise fiyat olup, bütçeye uygun bir sporcu sandalyesi seçimi tercih edilir.

 • 100 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 3 GÜN İÇİNDE -SİPARİŞ ELİNDE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Müşteri Hizmetleri
0 534 518 91 96

© 2020 Tekerlekli Sandalye Dükkanı. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.