Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 49000

82 adet ürün bulunmuştur.

Akülü tekerlekli sandalye, manuel sandalye kullanamayan engellilere özel üretilmiş yüksek teknoloji ürünlerdir. Bedenin üst kısmını kullanmakta zorluk çeken veya hareket kabiliyeti olarak yüksek performanslı olan akülü tekerlekli sandalye kullanmayı isteyenlerin tercihidir. Günümüzde birçok marka ve modelde engelli sandalye çeşitleri bulunuyor. Her biri birbirinde özellikli olan ürünler, kullanıcının engel durumuna ve ihtiyacına göre öne çıkan teknik özellikleri ile dikkat çekiyor.

Dünyada en çok tercih edilen markalar arasında yer alan Wollex, Poylin, Meyra, Permobil, Invacare, Comfort Plus, Jetty ve Fulmaks, kalitesi ve konforu yanında uygun fiyatlı ürünleri ile dikkat çekiyor. Akü, motor ve joystick ekipmanları ile manuel sandalyelerden ayrılan akülü cihazlar, engelli araçları arasında hayatı kolaylaştıran ürünler olarak önemli yer ediniyor.

Akülü Tekerlekli Sandalye İngilizcesi

battery powered wheelchair” olup “Motorized wheelchair” (Akülü Sandalye), “Battery Operated Wheelchair” (Pille Çalışan Tekerlekli Sandalye) ve “Electric Wheelchair” (Elektrikli Tekerlekli Sandalye) olarak farklı şekillerde tanımlanmaktadır.

Akülü sandalyeler, kullanım alanına ve teknik özelliklerine göre sınıflandırılıyor. Bunlar;

 • Katlanan özellikli
 • Ev tipi
 • Arazi tipi
 • Ayağa kaldıran

Akülü sandalye modelleri ise sınıfına göre kendi arasında farklı özelliklere sahip elektrikli sandalye çeşitleridir.

Akülü Sandalye Modelleri

akülü tekerlekli sandalye modelleri

 • Basic Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye
 • Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Multi-Fonksiyonel Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Sırt Yatma Özellikli Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye
 • Motorlu Sırt Ayaklık Özellikli Akülü Sandalye
 • Kaptan Koltuk Özellikli Akülü Sandalye
 • Ucuz Akülü Sandalye
 • Ultra Hafif Katlanır Akülü Sandalye
 • Ekonomik Fiyatlı Akülü Sandalye
 • Akülü Sandalye Koltuk Yükselir Özellikli
 • Akülü Sandalye Full Otomatik
 • Arazi Tip Akülü Tekerlekli Sandalye

 

Basic Akülü Tekerlekli Sandalye: Meyra IChair MC Basic, bu guruba gösterebileceğimiz en güzel örnektir. Alman menşeili olan ürünümüz, iç ve dış mekânlarda gösterdiği yüksek performansı, konforlu ve güvenli oluşu ile tercih edilmektedir. Katlanır elektrikli bir tekerlekli sandalyedir. Kolçakları ve ayaklıkları çıkarılabilir, taşınması ve depolanması kolaydır.

Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye: Sırt kırma ve ayaklık çıkarma özelliği ile Jetty JT-099 Katlanabilir Yukarı hareketli kolçakları ve katlandığında küçülen boyutları ile taşınması ve depolanması kolay bir modeldir. Katlanır özellikte olanlar, seyahatlerde kullanıcının kolaylıkla taşıdığı, malzeme yapısı, tekerlekleri ve döşeme kumaşı olarak kaliteli malzemelerin kullanıldığı modellerdir.

Hafif Katlanabilir Akülü Sandalye: Bu grubun en belirgin özelliği alüminyum malzemeli olup ürün ağırlığının düşük oluşudur. Bu özelliği ile katlandığında boyutlarının küçülmesi yanında taşınması da son derece kolaydır. 28 kg ürün ağırlığı ile Jetty JT-311 katlanabilir hafif akülü sandalye modeli bunlardan biridir.

Lityum Pilli Akülü Tekerlekli Sandalye: Lityum pilli olanlar katlanabilen bir sandalye modeli olup lityum pilli oluşu ile aynı zamanda hafif ürün ağırlığına sahip ürünlerdir. Wollex W807 Lityum Pilli Katlanabilen bir model olup 22 kg ağırlığında, sırtı 5 saniyede katlanan, her marka ve model aracın bagajına kolaylıkla sığan bir modeldir.

Multi-Fonksiyonel Akülü Tekerlekli Sandalye: Özellikle dış mekânlarda kullanım için mükemmel performansı ile tercih edilen multi-fonksiyonel modeller olup, baş-boyun desteğinden yükseklik ayarlı hareketli kolçaklarına, engebeli arazilere uygun ön ve arka tekerleklerinden sırt yatma özelliği ve elektromanyetik fren sistemine kadar birçok özelliği işe tercih edilen ürünlerdir. Scuba S-220, multi-fonksiyonel bir model olup en çok tercih edilen modellerden biridir.

Sırt Yatma Özellikli Akülü Tekerlekli Sandalye: Sırt yatma özellikli olanlar arasında en çok tercih edilen model olan Poylin P278, sırt ve ayaklık açısı manuel olarak ayarlanabilen bir üründür. Uzun süreli kullanımda sırt yatar özelliği ile sandalyesinde dinlenen kullanıcının hissettiği ağrı ve rahatsızlık yok olur. Poylin P278 yüksek performanslı, konforlu ve güvenli bir ürün olarak popülerdir.

Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye: Kullanıcının ayağa kalkabildiği ve dik pozisyona gelebildiği ayağa kaldıran sandalye çeşitleri, yürüme engelli bireyin kimsenin yardımı olmaksızın ayağa kalkabildiği ve yüksek raflara uzanabildiği bir akülü tekerlekli sandalye modelleridir. Dünyada en çok tercih edilen modellerden olan Wollex W129 Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye, İngiliz PG VR2 kumandası ile sağa-sola, ileri-geri ve ayağa kalkar dik pozisyonda kullanılabilen son teknoloji bir üründür.

Motorlu Sırt Ayaklık Özellikli Akülü Sandalye: Motorlu, sırt ayaklık özellikli bir akülü sandalye olan Permobil C400 bunlardan en popüler olanıdır. Motorlu ayaklık sayesinde ayaklar yukarı kaldırılabilmekte, sırtı kademeli olarak geriye yatabilmektedir. Kas ve iskelet sistem, sindirim ve dolaşım sistemi için son derece önemli olan bu özellikleri ile çok tercih edilen bir modeldir.

Kaptan Koltuk Özellikli Akülü Sandalye: Kullanıcı konforunun üst düzeyde tutulduğu kaptan koltuk özellikli akülü sandalye, koltuk açısının öne ve arkaya doğru ayarlanabildiği, baş desteğinin çıkarılabildiği, ayaklıkların içe ve yana doğru yatırılabildiği ve gerektiğinde çıkarılabildiği konforlu ve güvenli bir modeldir. Wollex B500 Kaptan Koltuk Özellikli Akülü Sandalye bu sınıfta olup tek şarjla 30 km yol gidebileceğiniz ve birçok özelliği ile kişiselleştirebileceğiniz bir modeldir.

Ucuz Akülü Sandalye: Hem ucuz hem de elektrikli bir tekerlekli sandalye isteyenler için güçlü çelik şasesi ve kişiselleştirilebilir özellikleri ile Wollex WG P100 ucuz akülü sandalyeyi örnek gösterebiliriz. Düşük bütçeli kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veren ürünün İngiliz PG VR2 Kumanda sitemi, 2 x 200 Watt motoru ve 8 Ah 12 Volt Kuru aküsü bulunuyor.

Ultra Hafif Katlanır Akülü Sandalye: Ultra hafif katlanır bir model olan Poylin Poylin P209 Small, 28,5 kg ağırlığında ve 150 kg taşıma kapasitesine sahip bir üründür. 3 sn’de katlanan ve araç bagajlarına kolayca sığan ürünün refakatçi ve kullanıcı bakımından sahip olduğu avantajları ön plandadır. İç ve dış mekânlarda, dar alanlarda ve koridorlarda sağladığı kullanım kolaylığı yanında çok seyahat edenlerin taşımada sorun yaşamaması ile tercih edilmektedir.

Ekonomik Fiyatlı Akülü Sandalye: Akülü sandalye çeşitleri yanında uygun fiyatları ile de tercih edilen Poylin markası, P201 Ekonomik Fiyatlı bir model olup kısıtlı bütçeye sahip olanlara hitap ediyor. En ekonomik hangi akülü tekerlekli sandalye markası ve modeli tercih edilmeli diye araştıranlar için Poylin P201 tavsiye ediliyor.

Akülü Sandalye Koltuk Yükselir Özellikli: Çapraz makas sistemi sayesinde koltuğu yükselebilen bir modelidir. Wollex W124 koltuk yükselir özellikli en popüler model olup elektronik motor fren sistemi, ayarlanabilir özellikleri, istenen açıda sabitlenen kolçakları, çıkarılabilir ve ayarlanabilir ayaklıkları ile mükemmel bir elektrikli tekerlekli sandalyedir.

Akülü Sandalye Full Otomatik: Üst düzey özelliklere sahip bir sandalye modelidir. Balder akülü sandalye, konfor ve rehabilitasyon yanında bağımsız hareket edebilmede üst düzey performansı ile akülü sandalye full otomatik sınıfının en iyilerindendir. Tek tuşla yatabilen ve ayakları kalkabilen bir model olarak kullanıcısını yormayan sağlıklı, kaliteli ve konforlu bir modeldir.

Arazi Tip Akülü Tekerlekli Sandalye: Arazi tip akülü tekerlekli sandalye denildiğinde dünyanın bir numarası olan Meyra Optimus 2 ilk sıradadır. 4 teker bağımsız süspansiyon sistemi ile konfor ve güvenli kullanım olarak liderdir. Geniş dişli tekerlekleri ve güçlü motoru ile en zor arazi şartlarında hız kesmeyen bir modeldir. En küçük dokunuşla yol almanızı sağlayan kumandası dijital göstergelidir.

Tekerlekli Sandalye Dükkanı olarak en popüler marka ve akülü tekerlekli sandalye modelleri ile engellilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. En uygun fiyatlarla hizmet sunarken, uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların bütçelerini zorlamadan ihtiyacı olan ürünü satın almasına yardımcı oluyoruz. Peşin fiyatına taksitli satışlarımız da bulunmakta olup, dönem-dönem yaptığımız kampanya ve fiyat indirimleri ile dünyanın en kaliteli akülü tekerlekli sandalyelerine en uygun fiyatlarla sahip olmanızı sağlıyoruz. 

Akülü Sandalye Özellikleri

Sınıfına, markasına ve modeline göre akülü tekerlekli sandalye özellikleri değişmekte olup ortak özellikleri şunlardır;

 • Motor, joystick ve akü ekipmanları sayesinde efor sarf etmeden yol almalarıdır
 • Sağ veya sol kolçakta kullanılabilen joystick, parmak hareketi ile sağa-sola ve ileri-geri hareket etmeyi sağlar
 • Hafif akülü tekerlekli sandalye malzemesi alüminyum, diğerleri çelik gövdelidir
 • Kolçakları hareketlidir, yükseklik ayarı yapılabilir, istenildiğinde çıkarılabilir. Bu özellikleri ile kullanıcı transferi de kolaydır
 • Sırt kısmı kademeli olarak geriye yatabilir
 • Birçok modelde aküleri çıkarmaya gerek kalmadan katlanıp araba bagajına sığabilir
 • Tekerlekler havalı dolgu olup konforlu bir sürüş deneyimi sunar ve patlama riski taşımaz
 • Motor fren sistemine sahiptir ve akülü tekerlekli sandalye joystick bırakıldığı anda durur
 • Kumanda üzerinde hız seviyesi ayar butonu, özellikli modellerde sesli ikaz butonu ve ledli gösterge mevcuttur
 • Oturma minderi ve sırt şiltesi kaliteli kumaş döşemelidir. Hava alabilen özelliği yanında temizliği kolay olup leke tutmaz
 • Emniyet kemeri ayarlanabilir, ayak basma yeri sökülüp takılabilir ve yükseklik ayarı yapılabilir
 • Sırt kısmında veya oturma yeri altında kullanıcı eşyaları için cep veya bölme bulunur
 • Ürün ağırlığı ve taşıma kapasitesi markaya ve modeline göre değişir
 • Motor, batarya tipi, şarj süresi, hızı ve erim mesafesi markasına ve modeline göre değişiklik gösterir
 • 2 yıl garanti kapsamında olan akülü tekerlekli sandalyeler, konforlu ve güvenli oluşu ile tercih edilmektedir.

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

akülü sandalye fiyatları

Standart özellikli elektrikli tekerlekli sandalyelerden arazi tipi ve ayağa kaldıran modellere kadar malzeme tipi, teknik özellikleri ve fonksiyonel özelliklerine göre değişen birçok marka ve model akülü tekerlekli sandalye çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında ekonomik akülü tekerlekli sandalye modelleri en uygun fiyatlı olup 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Titanyum gövde ve lityum pilli, arazi tipi ve ayağa kaldıran bataryalı sandalye modelleri değişen fiyatlar ve en uygun ödeme koşulları ile engellilerin yaşamında önemli yer ediniyor.

En uygun ve en popüler sandalye çeşitleri ve fiyatları ile Tekerlekli Sandalye Dükkanı kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyor. Müşteriye özel sunulan fiyatlar, kampanya ve indirimleri ile tercih edilen Tekerlekli Sandalye Dükkanı, akülü tekerlekli sandalye bağışı yapmak isteyenlerin de tercih ettiği bir firma olarak sektörde adından söz ettiriyor.

Akülü Tekerlekli Sandalye Kullanımı

Uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım için kullanım için bazı noktalara dikkat edilmesi gereken bir konudur. Muhafaza ortamının kuru tutulması, elektromanyetik alanlardan uzak durulması, akülerin kullanma talimatına uygun takılması ve şarj edilmesi, akünün tamamen şarj edilerek kullanılması ve periyodik bakımların ihmal edilmemesi bunlardan en önemlileridir. Böylece akülü sandalye arızaları önlenmekte, olası bir arızanın önüne geçilmektedir.

Taşıma ve depolamada nemli ortamlardan uzak durulması elektrikli sandalye motoru, aküsü ve kumandasının uzun ömürlü olması bakımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Akülü tekerlekli sandalyelerde kullanılan akülü sandalye aküsü 2 çeşittir. Bunlar derin döngülü ve jel sızdırmaz kurşun asitli akülerdir. Deep Cycle AGM Akü veya diğer adı ile derin döngülü aküler jel akülere göre daha büyük kapasiteli olduğundan daha fazla elektrik gücüne sahiptir. Jel aküye göre daha ekonomik oluşu ile tercih edilmektedir.

Marka ve modeline göre elektrikli sandalyelerin motoru gücü değişkenlik gösterir. Motor gücünün tekerlekli sandalye performansına olan katkısı tartışılmazdır. Özellikle dış mekânlarda kullanılan sandalyelerin motor gücü daha yüksektir. Sadece motor gücü değil motor menşei de son derece önemlidir. Daha yüksek Watt bir Çin malı tekerlekli sandalye motoru, daha düşük Watt bir Alman malına denk gelmektedir. Motor Watt gücü arttıkça akü tüketiminin de artacağı unutulmamalıdır.

Olası bir arızada motor seçiminde teknik bilgi olarak detaylı bilgi alabileceğiniz Tekerlekli Sandalye Dükkanı, seçim yapmanızı kolaylaştıracak bilgiler alabileceğiniz güvenilir bir firmadır.

Akülü Sandalye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İster standart, ister çok özellikli veya hafif akülü tekerlekli sandalye olsun, özellikle dış mekânlarda kullanılacak bir akülü tekerlekli sandalye seçiminde motor Watt değerinin minimum 350 Watt, akülerin 33 AH ve şarj cihazının 5 AH olmasına dikkat edilmelidir. Teker çapı 12 inç altında olmamalı ve havalı teker olmalıdır. Akü kapasitesi minimum 30 amper Deep Cycle jel akü olmalı, şarj cihazı minimum 24 V 5 AH olmalıdır. Bunlar arazi tip modeller için tavsiye edilen özellikleridir.

Ev, ofis, işyeri ve AVM gibi ortamlar için ev tipi veya katlanır elektrikli sandalyeler uygun olup lityum iyon bataryalı olanlar tavsiye edilir. Bu modeller ürün ağırlığı olarak hem hafif hem de manevra kabiliyeti yüksek olan ürünlerdir.

 • Engel durumunuza uygun bir sandalye seçimi için uzmanlardan destek alın veya Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçin
 • Teknik servis ve yedek parça hizmetinin olup olmadığını araştırın
 • Koltuk yüksekliği ve oturma yeri genişliğinin ayarlanabilir olması veya vücut ölçülerinize uygun olması önemlidir
 • Joystick kalitesi iyi olmalıdır
 • Motor gücüne dikkat edilmelidir
 • Akü kapasitesi ve gücü araştırılmalıdır
 • Hız ve erim mesafesi hakkında bilgi alınmalıdır
 • Tekerlek boyutu ve içeriği kullanılacak mekân veya araziye uygun olmalıdır
 • Pedal boyu ve kolçaklar kişiselleştirilebilir özellikte olmalıdır
 • Uygun fiyatlı olmalı, mümkünse denenerek alınmalıdır

Akülü sandalye alırken en doğru kararı vermek istiyor ve akülü sandalye fiyatları olarak ihtiyacınız olan ürünü en uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Dünyanın önde gelen marka ve modelleri ile Tekerlekli Sandalye Dükkanı, aradığınız sandalye modelini en hesaplı fiyatlarla satın alabileceğiniz bir firmadır.

Akülü Sandalye Devlet Ödemesi

Akülü sandalye almak için yeterli bütçesi olmayan ve sosyal güvencesi olan engelli bireyler, Sgk’dan akülü tekerlekli sandalye ödemesi alabilmektedir. Bunun için bataryalı sandalyeye ihtiyacı olduğuna dair bir heyet raporu alması ve heyet doktorlarından birine reçete yazdırması gerekmektedir. Heyet raporu ve reçete bağlı bulunulan il SGK müdürlüğüne kaşelettirilir ve UBB kaydı olan bir tekerlekli sandalye firmasından akülü tekerlekli sandalye seçilerek belgeler medikal firmaya verilir. Tedarikçi firmanın kestiği fatura ve verdiği belgeler SGK’ya teslim edilir. Ortalama 20-30 gün içerisinde devlet elektrikli tekerlekli sandalye ödemesini medikal firmaya yapar.

Özellikli akülü tekerlekli sandalye SUT kodu 100005 olup devlet ödemesi 10.000 TL, standart akülü tekerlekli sandalye SUT kodu OP1345 olup SGK ödemesi 2.500 TL’dir.

İhtiyacınıza uygun bir model için Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçebilir, dünyaca ünlü marka ve model akülü tekerlekli sandalyelere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Akülü Sandalye Bağışı

Akülü tekerlekli sandalye bağışı yapan hayırseverlerin sayısı her geçen gün artıyor. En uygun fiyatlarla akülü sandalye bağışı yapabileceğiniz firmamız, bağışlarınızı ihtiyaç sahibi engellilerle ulaştırarak hayır yapmanıza yardımcı oluyor. Yürüme engelli bir vatandaşa elektrikli bir sandalye hediye etmek istiyor ve güvenilir bir medikal firma arıyorsanız bizimle iletişime geçin.

© 2019 Tekerlekli Sandalye Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.