Filtrele

Markalar

Ağırlık

Akü kapasitesi

Motor gücü

Menzil

Fiyat Aralığı

0 1

22 adet ürün bulunmuştur.

Katlanabilir akülü sandalyeler genellikle lityum pilli olup piller çıkartılmadan katlanabilme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte bazı katlanan akülü sandalyeler klasik akülü sandalyeler gibi 2x2 12 volt iki adet kuru yada jel aküleri bulunur. Bu tipteki engelli katlanabilir akülü sandalyelerin katlanma işleminin yapılması için mevcut akülerin çıkartılması gerekmektedir.

Kullanıcı açısından akü çıkart tak işlemi genellikle tercih edilmediği için çoğunlukla lityum pilli hafif katlanabilir akülü sandalyeler tercih edilir.

Katlanabilir akülü sandalyelerin avantajları

Hafif oluşları nedeniyle ve katlanabilme özelliği sayesinde hemen hemen tüm otomobil markalarının bagajına sığabilir. Buda kullanıcın bir yerden başka bir yere gittiğinde sandalyesini araç bagajına koyup gittiği yerde tekrar kullanabilir olması kolaylığını sağlar.

Aynı şekilde kullanılmadığı zaman ev içerisinde yer kesmediği için kolay depolanabilir. Yine teker çapları küçük olduğu için ev içi kullanıma uygundurlar.

Katlanan akülü sandalyelerin olumsuz yanları

Yapıları gereği motor gücü (watt değeri) ve teker çapları küçük olduğundan engebeli yollarda verimli kullanılmazlar. Bunun yanısıra düz asfalt yada kaldırımda rahatlıkla kullanılabilirler.

Kimler tercih etmeli?

Kullanım alanı genellikle ev içerisi, düz asfalt AVM vb. gibi iç mekanlar olan kullanıcılar katlanabilir sandalyeleri tercih edebilirler.

Bunun dışında günlük yaşamda sandalyesini genellikle dış mekan ve zorlu yol şartlarında kullanan aktif kullanıcılar için uygun değildirler.

© 2019 Tekerlekli Sandalye Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.