Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 1

24 adet ürün bulunmuştur.

Çocuklar için yapılmış akülü tekerlekli sandalye marka ve modelleri, pediatrik çocuk akülü araçlarında uzman kadromuz hizmetinizde.

Çocuklar için yapılan akülü sandalye modelleri boyutları (oturma genişliği, kolçak yüksekliği, alt bacak uzunluğu gibi) yetişkinler için imal edilen sandalye modellerine göre daha küçük ebatlardadır.

Çocuk Akülü Sandalyesi Alırken Yapılan Hatalar

Ebeveynler, çocukları için akülü sandalye alırken büyüdüğünde de kullanması için yetişkin sandalyelerini tercih ederler. Ancak bu tercih türü çok ama çok yanlıştır. Gelişme çağındaki çocuklar beden ölçülerine göre olmayan akülü araçları kullandıklarından omurgalarında ciddi sağlık sorunları yaşar.

Bü yüzden Aileler satın alma işlemi yaparken mutlaka alanında uzman bir medikalci ile görüşmeli.

Pediatrik ürün grubuna giren bu araçların alımında gerek oturma genişliği gereksede alt bacak uzunluğu direk çocuğun yapısına uygun olmalı. Genellikle standart modellerde alt bacak uzunluğu çocuğun bacak boyundan daha kısa yada uzun olur. Böyle bir durumda ayaklıklar mutlaka çocuğun bacak boyuna göre ayarlanmalıdır.

Baş boyun desteği

Özel gereksinimi olan çocuklarda bazen baş boyun kontrolü tam sağlanamaz. Bu durumda alınan araca (eğer yoksa) mutlaka bir baş boyun desteği taktırılmalıdır.

© 2019 Tekerlekli Sandalye Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.