Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

8000 8736
Filtrele

Kilolu kişilere özel üretilen büyük beden tekerlekli sandalye, fazla kiloları nedeni yürümekte zorlanan ve standart ölçülerde tekerlekli sandalye kullanamayanlar içindir. Kiloları nedeni ile başkalarının yardımı olmaksızın yürüyemeyenler veya yürüme yetisini kaybetmiş kilolu engelliler için olup, iç ve dış mekânlarda sağladığı hareket özgürlüğü ile yaşam kalitesini arttıran modellerdir.

Büyük Beden Tekerlekli Sandalye Nedir?

Obez tekerlekli sandalye olarak ta bilinen büyük beden tekerlekli sandalye, çelik şaseli ve 150-200 kg taşıma kapasiteli sandalye modelidir. Oturma yeri genişliği standart ürünlere göre daha büyüktür. Kilolu bireylerin rahat bir sürüş keyfi yaşamaları için konforlu bir mindere sahiptir. Diğer özellikleri standart tekerlekli sandalyelerle ortak olup, sağlam ve dayanıklıdır.

Büyük Beden Tekerlekli Sandalye Markaları

Büyük beden tekerlekli sandalye markaları arasında en çok tercih edilen markalar şunlardır;

 • Golfi
 • Poylin
 • Wollex

Golfi: Birbirinden kaliteli ve konforlu manuel ve akülü tekerlekli sandalye modelleri ile ünlü olan Golfi, kilolu engelliler için ürettiği ürünlerle tercih edilen bir modeldir. Oturma yeri genişliği olarak farklı seçenekler sunulur. Çelik şaseli ürünleri, kilolu bireylerin güvenle kullanacağı sağlamlıktadır. Oturma yeri minderi ve sırt minderi olarak obez engelli kullanıcılar Golfi ürünlerini üst düzey konforda kullanır.

Poylin: 20 yıllık sektör tecrübesine sahip olan Poylin markası, medikal ürünlerde kilolu engellilerin beklentilerin üst düzeyde karşılayan ürünleri ile tercih edilmektedir. 200 kg üzeri taşıma kapasitesine sahip tekerlekli sandalyeleri sağlam ve güvenlidir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılan modellere sahip olup, katlanabilir şaseli büyük boy tekerlekli sandalyeleri ile tercih edilen bir markadır.

Wollex: Kaliteli ve yüksek performanslı ürünleri ile dünyada bir numaralı markalar arasında yer alan Wollex, müşterilerden aldığı yüksek puanlarla adından söz ettiren bir markadır. Teknik özellikleri, malzeme kalitesi, iç ve dış mekânlarda gösterdiği yüksek performansla ilk tercihler arasında olan bir obez tekerlekli sandalye modelidir.

Büyük Beden Tekerlekli Sandalye Modelleri

Sektörde önde gelen markaların sağlam ve dayanıklı kilolu hastalar için tekerlekli sandalye modelleri bulunuyor. Bunlar;

Golfi G140 Kilolu Kişiler İçin Tekerlekli Sandalye, kilolu engelli ve yürümekte zorlanan kilolu hastalara özel ölçülerde üretilmiş bir modeldir. Oturma yeri genişliği 50-55 cm olup 205 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Çelik şasesi ile son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kolçaklar yukarı doğru hareketli olup kullanıcı pratik bir şekilde yatağına ve arabasına geçiş yapabilir. Oturma minderi ve sırt şiltesi hava alan döşeme kumaşından olup konforludur. Bu özelliği ile uzun süreli kullanımın neden olduğu doku zedelenmelerini en aza indirger. Kıvrımlı kolçakları sayesinde masaya ve masa gibi alanlara yaklaşmak kolaydır. Katlanabilir özellikte olan ürünün taşınması ve depolanması kolaydır. Kilolu hasta ve kilolu engelliler için doğru bir tercihtir.

Poylin P114 Büyük Beden Tekerlekli Sandalye, 205 kg taşıma kapasiteli, yumuşak minderi ve sırt şiltesi ile kilolu kullanıcıların beklentilerini üst düzeyde karşılayan bir modeldir. Katlanabilir şaseli Poylin P114 büyük beden tekerlekli sandalye, ayaklıkları çıkarılabilen ve kolay bir şekilde taşınıp depolanan bir üründür. Poliüretan kolçakları hareketlidir ve hasta transferini kolaylaştırıcı özelliktedir. Refakatçi kullanımına uygun olan ürünün refakatçi ayak basamağı ve kolları bulunur. Dolgu tekerlekleri sayesinde konforlu bir sürüş deneyimi sunar. Çıkarılabilen ayaklıkların uzunluğu kullanıcı boyuna göre ayarlanabilir.

Wollex W951 Büyük Beden tekerlekli Sandalye, 55 cm oturma genişliği ve 130 kg taşıma kapasitesi ile tercih edilen bir modeldir. Pofuduk formdaki oturma minderi ve sırt şiltesi son derece konforludur. Ergonomik oluşu ile uzun süreli kullanımda rahatsızlık hissedilmez. Kolçakları yukarı doğru kalkar ve kullanıcı rahat bir şekilde sandalyeden yatağa veya yataktan sandalyeye geçer. Kullanım sırasında ayakların geriye düşmesini engelleyen baldır bandı bulunur. Kolayca katlanan ve taşınıp depolanması kolay olan ürünün tekerlekleri yumuşak dolgudur. Anti-tipper tekerlekleri sayesinde yokuş yukarı kullanımda geriye devrilme riski yaşanmaz.

Büyük Beden Tekerlekli Sandalye Özellikleri

Kullanıcıya özel taşıdığı niteliklerle standart tekerlekli sandalyelerden ayrılan büyük beden tekerlekli sandalyelerin ortak özellikleri şunlardır;

 • Çelik şaseli olup sağlam ve uzun ömürlüdür
 • Oturma yeri genişliği standart sandalyelerden geniştir
 • Oturma minderi ve sırt şiltesi konforludur
 • Anti-bakteriyel döşeme kumaşı ile sağlıklı ve hijyeniktir
 • Katlanabilir özellikte olup kolay taşınır ve depolanır
 • Kolçakları hareketli ürünlerin hasta transferi kolaydır
 • Refakatçi kullanımına uygundur
 • İç ve dış mekânlarda kullanılır
 • Dolgu tekerlekleri sayesinde konforlu bir sürüş keyfi yaşanır
 • Ayakların geri düşmesini engelleyen baldır bandı bulunur
 • Ayaklıkları katlanabilir istenildiğinde çıkarılabilir
 • Anti-tipper tekerlekleri sayesinde geriye düşme engellenir
 • Kilolu hasta ve engellilerin kullanımı için uygundur

Büyük Beden Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Markasına ve modeline göre büyük beden tekerlekli sandalye fiyatları değişmektedir. Birçok ürüne göre uygun fiyatlı olan ürünler, kilolu engelli ve hastaların kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan hareket edebilmesini sağlayan özelliklere sahiptir. Fiyat performansı olarak sektörde en ekonomik fiyatlarla hizmet sunan Tekerlekli Sandalye Dükkanı, kaliteli ve konforlu tekerlekli sandalyeleri en uygun ödeme koşulları ile satın alabileceğiniz bir firmadır. Beklentileri üst düzeyde karşılayan popüler markaların kaliteli ve sağlam obez hastalar için tekerlekli sandalye modelleri için Tekerlkli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçin.

 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • 100 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 3 GÜN İÇİNDE -SİPARİŞ ELİNDE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Müşteri Hizmetleri
0 534 518 91 96

© 2020 Tekerlekli Sandalye Dükkanı. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.