Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 166400
Filtrele

Akülü tekerlekli sandalyeler içerisinde ayağa kaldırma özelliği ile tercih edilen ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye, robotik bir engelli sandalyesi olup mükemmel bir rehabilitasyon ürünüdür. Yürüme engelli bireylerin ayağa kalkma keyfini yaşadığı ve diğer insanlarla aynı boyda hareket edebildiği modeller olarak tercih edilir. Ayakta dik duruma pozisyonuna gelebilmek, yürüme engelli biri için son derece önemlidir. Kullanıcı dik pozisyonda uzanarak alamadığı nesnelere kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kolayca ulaşabilir. Hareket özgürlüğünü arttırmanın yanında dik durma pozisyonuna gelebilme özelliği ile kas ve iskelet sistemi için de son derece faydalıdır.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Markaları

Kasların güçlenmesinde, böbrek ve mesanenin daha sağlıklı çalışmasında, kemik erimesi riskini azaltmada büyük faydaları olan ürün, birçok marka ve modelde engellilerin hizmetine sunuluyor. En çok tercih edilen ve en popüler markaları şunlardır;

 • Wollex
 • Poylin
 • Permobil

Wollex: Manuel ve akülü tekerlekli sandalye çeşitleri ile sektörün nabzını tutan Wollex, yedek parça sorununun yaşanmadığı dünyaca ünlü bir markadır. Çelik gövdeli ve lityum iyon pilli ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye modeli ile liderdir.

Poylin: 20 yıllık üretim ve satış tecrübesine sahip olan Poylin, en çok tercih edilen markalar arasında yer alır. TSE, CE ve Amerikan standardı FDA belgelerine sahip akülü tekerlekli sandalyeleri ile daima müşteri memnuniyeti sağlayan bir markadır.

Permobil: Bir İsveç markası olan Permobil, 1960’lı yıllardan günümüze dünya çapında hizmet sunan bir markadır. Kişiselleştirilebilir kaliteli ve konforlu akülü tekerlekli sandalye modelleri ile beklentileri üst düzeyde karşılamaktadır.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Teknik özellikleri, fonksiyonelliği, kalitesi ve güvenli oluşu ile en çok tercih edilen ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye modelleri şunlardır;

 • Wollex W129 Ayağa Kaldıran Akülü tekerlekli Sandalye
 • Poylin P301 Ayağa Kaldıran Akülü sandalye
 • Permobil C500 Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye

 

Wollex W129 Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye: Kas hastalığı, omurilik felci ve kaza gibi nedenler sonrası yürüme yetisini kaybetmiş veya doğuştan yürüme engelli bireyleri robotik bir şekilde ayağa kaldıran bir modeldir. Kullanıcı ayakta dik bir pozisyona gelerek yüksekteki nesnelere kolayca ulaşabilir. Ağırlık merkezi arka kısımda olan ürün çelik gövdeli olup son derece sağlam ve dayanıklıdır. Göğüs kemeri sandalyede ayarlanabilir, kasık bölgesinde bulunan kasık kemeri ve diz destek emniyet kemerleri ile tüm vücut sabitlenir. Kol koyma yerleri katlanabilen, joystick ile ayağa kalkar pozisyona gelebilen ürünün kumandası İngiliz PG VR2’dir. 40 Ah güçlü aküleri, uzun ömürlü lityum iyon pilleri ve güçlü motoru ile konforlu ve güvenli bir şekilde 30 km yol alabilir. 8 inç ön tekerlekleri ve 12 inç arka tekerlekleri silikon dolgudur. Elektronik fren sistemi özelliği sayesinde kumanda kontrol kolu bırakıldığında motorlar durur. PG Joystick modülü kumanda üzerinde LED’li gösterge, 5 kademeli hız ayarı ve sesli ikaz butonu bulunur. Döşemesi hava alabilen ve leke tutmayan kumaştan olan Wollex W129 ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye, son teknoloji bir model olarak segmentinin en iyi ürünleri arasında ilk sırada yer alır.

 

Poylin P301 Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye: Ayağa kaldırma yani dik pozisyonlandırma sırt yatırma ve ayaklık kaldırma gibi özellikleri ile ultra lüks bir model olan Poylin P301, iç ve dış mekânlarda kullanıma uygun bir üründür. Baldır ve baş desteği yanında vücudu saran emniyet kemeri ile kullanıcıyı en güvenli şekilde ayağa kaldırır. Oturma minderi ve sırt bölgesi ergonomik olup, hareketli sistemleri pistonludur. Son teknoloji amortisör sistemi ile kullanımda ve pozisyonlandırmada farkını hissettirir. Tüm kontrolün joystick ile yapıldığı Poylin P301 ayağa kalkabilen tekerlekli sandalye, tilt ve lift özelliği olan full pistonlu bir model olarak uzun süreli kullanımlarda konforlu ve keyiflidir.

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Diğer manuel ve akülü tekerlekli sandalyelerde olduğu gibi fiyatlar markasına ve modeline göre değişmektedir. Robotik bir cihaz olan ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye; donanımı, teknik özellikleri ve fonksiyonelliği ile fiyat farkı olan bir sandalye çeşididir. Wollex ve Poylin gibi yerli üretim ürünlerin fiyatı Avrupa menşeili ürünlere göre çok daha uygundur. En hesaplı ayağa kaldıran akülü sandalye fiyatları için Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçebilir, hayatınızı değiştirecek son teknoloji bir modeli en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye Avantajları

Engelli bireylerin yaşadığı sorunlardan biri de özgüven eksikliğidir. Bulunduğu durum itibarı ile birçok engelli, özgüven eksikliği nedeni ile sahip olduğu potansiyelinin farkında bile değildir. Diğerleri ile aynı boy hizasında olmamak çoğu zaman moral bozucu olup, empati nedir bilmeyen sözde sağlıklı bireylerle aynı ortamı paylaşmak birçok engelli için özgüven zedeleyicidir.

Ayağa kaldıran akülü sandalye ile kişi istediği zaman ayağa kalkarak dik pozisyona gelebilir ve diğerleri ile aynı boy hizasında konuşabilir. Yüksekteki bir nesneye ulaşmanın sorun olduğu tekerlekli sandalyelere göre başkalarına ihtiyaç duymadan ayağa kalkıp uzanmayı ve yüksekteki nesnelere ulaşmayı sağlayan bir modeldir.

Sürekli oturmanın neden olduğu kas ve kemik rahatsızlıkları ağrı, sızı ve bası yarası şeklinde olup yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Belli aralıklarla ayağa kalkmak ve pozisyon değiştirmek sağlık için son derece önemlidir. Kemik erime riskini de düşüren pozisyon alma, oturma pozisyonunda vücudun karşıladığı basıncın dağılarak tüm vücuda yayılmasını sağlar.

Sindirim ve boşaltım sisteminin sağlıklı çalışmasında son derece etkili olan ayağa kalkabilen akülü sandalye, kullanıcının kan dolaşımının sağlıklı olmasında da olumlu etkilere sahiptir. Tekerlekli sandalye kullanmanın zorluğunu yok eden, üstelik ayağa kalkma özelliği ile ekstra fayda sağlayan ürünler hem sağlam ve dayanıklı hem de kaliteli ve konforludur.

Kullanıcının hayatını idame ettirebilmesi için beklenen tüm özelliklere sahip olup, sürüş keyfi ve performansı tartışılmazdır. İnsan anatomisine tam uyumlu olan modelin yaşattığı keyif ve konfor ise mükemmeldir.

Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye Tedarikçi Firma

Böylesine kaliteli ve son teknoloji bir ürünü almadan güvenilir bir tedarikçi araştırması yapılmalıdır. Garanti süresi ve yedek parça hizmeti yanında uygun fiyatlı ürünlere sahip bir medikal firma tercih edilmelidir. Gün boyu tekerlekli sandalyesinde oturur pozisyonda hareket etmek istemeyenler için üretilmiş olan ayağa kaldıran tekerlekli sandalye, Bası yarası oluşumunu engellemenin yanında sunduğu daha birçok avantajla sağlıklı ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşatır.

 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • 100 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 3 GÜN İÇİNDE -SİPARİŞ ELİNDE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Müşteri Hizmetleri
0 534 518 91 96

© 2020 Tekerlekli Sandalye Dükkanı. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.