Filtrele

Fiyat Aralığı

0 43840
Filtrele

Geçici veya sürekli olarak yatar durumda olmak hem hasta hem de refakatçiler için sıkıntılıdır. Tedavi süresince yatmak zorunda kalan veya yatalak olanlar için üretilmiş olan hasta taşıma lifti, yatağa bağımlı olan hastaların yataktan kalkması, banyo ve tuvalet ihtiyacının giderilmesinde kullanılan ürünlerdir.

 

Hasta Taşıma Lifti Nedir?

Yatan hastaya bakmayı kolaylaştıran engelli hasta kaldırma lifti, hasta ve hastaya bakan kişinin yıpranmadan hayatını sürdürmesini sağlayan fonksiyonel bir cihazdır. Motorlu ve manuel çeşitleri olup hareket kabiliyetini kısmen veya tamamen kaybetmiş hastaların transferinde kullanılmaktadır. Bu cihazın günümüzde birçok markada farklı modelleri bulunuyor. Motorlu olanlar, hastanın yataktan kaldırılmasında lift üzerindeki motorun kullanıldığı modellerdir. Manuel olanlar ise, hasta transferinin manuel olarak gerçekleştirildiği lift çeşididir.

Özellikle kilolu hastaların yataktan kaldırılması gerek hastanın yıpranması gerekse kaldırma gücü için çok fazla efor sarf edilmesi bakımından sıkıntılıdır. Uzun süre yatakta yatmanın neden olduğu sağlık sorunları düşünüldüğünde, hastanın banyo tuvalet ihtiyacı gibi zorunlu ihtiyaçlar yanında periyodik olarak yerinden hareket ettirilmesi kaliteli bir yaşam için gereklidir. İşte bu aşamada motorlu veya manuel hasta kaldırma liftleri devreye girer.

 

Hasta Taşıma Lifti Çeşitleri

Hastanın yataktan bir başka yere en güvenli şekilde transferini sağlayan cihazlar olup birçok çeşidi bulunmaktadır. Temelde motorlu ve manuel çeşitleri bulunur ve kendi aralarında taşıdığı özellikleri ile bunlar da alt gruplara ayrılır.

 • Manuel hasta taşıma lifti
 • Motorlu hasta taşıma lifti

Manuel olanı elle kullanılan cihazlardır ve hastanın transferi insan gücü ile gerçekleşir. Hareket kabiliyetini kısmen veya tamamen kaybetmiş bir hastanın yataktan kaldırılması manuel olarak güç gerektiren bir faaliyettir. Refakatçi yardımı ile kullanılan manuel yatan hasta kaldırma lifti, burgulu kolun çevrilmesi ile kullanılan modeldir.

Motorlu modellerin kullanımı son derece kolay ve pratiktir. Hastanın bir yerden bir yere taşınması için hastayı lifte yerleştirmek ve cihazın düğmesine basmak yeterlidir. Böylece insan gücüne gerek kalmadan kolay bir şekilde kullanıcı yataktan kalkabilir ve banyo/tuvalet ihtiyacını giderebilir.

Akülü olan çeşitleri arasında katlanabilir özellikte olan liftler de üretilmiştir. Kullanılmadığı zamanlarda katlanıp kaldırılabilen ve depolanması kolay olan cihazlar olarak tercih edilir. Bedensel engelli ve yatalak bir hastanın kucaklanıp kaldırılması hem hasta hem de refakatçi için son derece sıkıntılı bir süreçtir. Motorlu lift çeşitleri, bu süreci her iki taraf için kolaylaştıran ve hastanın taşınmasında fiziksel bir güce ihtiyaç duyulmayan ürünlerdir.

Motorlu ve manuel lift çeşitleri ile Tekerlekli Sandalye Dükkanı, sürekli veya dönemsel yatmak zorunda olan hastaların hayatını kolaylaştıran ürünleri ile en çok tercih edilen medikal firmadır.

 

Tekerlekli sandalyeden yatağa transfer

Tekerlekli sandalyeden yatağa transferde başkalarının yardımına ihtiyaç duyan engelli bireyler için üretilmiş son teknoloji cihazlar bulunmaktadır. Motorlu veya manuel hasta kaldırma transfer lifti sayesinde hastanın tekerlekli sandalyeden yatağa transferi son derece kolay ve pratik bir şekilde gerçekleşir.

Hastanın tekerlekli sandalyeden yatağa geçişinin güvenli bir şekilde yapılması son derece önemlidir. Olası bir düşme riski, hastanın sağlık durumunun daha da kötüleşmesine yol açabilir. Bu nedenle, transfer sırasında dikkat edilmeli, hasta kaldırma liftleri ile efor sarf etmeden transfer gerçekleştirilmelidir.

Hastane, huzurevi ve evlerde kullanılan liftler sayesinde yatalak hastanın yataktan kaldırılması çok kolay bir hale gelmiştir. Hasta bakımında son derece önemli yeri olan cihazlar olarak tercih edilmektedir.

 

Hasta Taşıma Lifti Manuel

Birçok marka ve modelde çeşitleri bulunan cihazın manuel olanları refakatçi gücü ve kontrolü ile kullanılan lift çeşitleridir. En çok tercih edilen markalardan olan EMC’nin manuel lift çeşidi, transferi güç olan hastalara özel üretilmiş bir üründür. Son derece kullanışlı ve rahat olup, hastanın ev içinde tekerlekli sandalyeden banyo ve tuvalete ve yatağına transferini kolaylaştırır.

Paslanmaz çelik şaseli olan EMC hasta kaldırma lifti manuel özellikte olup dar alanlardan kolayca geçebilecek özelliktedir. Banyo ve klozet kullanımı kolaydır ve araba bagajlarına da kolayca sığar. Genel özellikleri ise şunlardır;

 • Açık ve kapalı ortamlarda güvenli bir şekilde kullanılır
 • Lift fonksiyonlu konforlu bir transfer sandalyesidir
 • Estetik tasarımlı ve son derece hafif bir ürün olup taşınması ve depolanması kolaydır
 • Sırtlığı çıkarılabilir özelliktedir. Pozisyonlama ve transfer rahattır
 • Banyo ve tuvalet kullanımına özel slingi bulunur
 • Paslanmaz krom gövdesi ile sağlam ve dayanıklıdır
 • Şase genişliği kullanıcıya göre ayarlanabilir
 • Ayaklıklar kolayca çıkarılıp takılabilir

Hayatı kolaylaştıran ve engellinin özel ihtiyaçlarının giderilmesinde önemli rol oynayan bir cihaz olarak tercih edilmektedir. Ekonomikliği, portatif oluşu, kişiye göre ayarlanabilir özelliği, sağlam ve dayanıklı oluşu ile kaliteli ve güvenli bir modeldir. 20 kg ürün ağırlığı ve 120 kg taşıma kapasitesi ile hedef kullanıcı kitlesi geniştir.

En ekonomik fiyatlarla satın alabileceğiniz EMC manuel lift için Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Motorlu Hasta Kaldırma Lifti

Birçok marka ve modelde çeşitleri bulunan motorlu liftler, bataryalı ürünler olup kullanımı son derece kolay ve pratiktir. En çok tercih edilen modellerinden olan Comfort Plus DM180 Hercules, 180 kg taşıma kapasitesi ve güçlü bataryası ile popülerdir. Hastanın tekerlekli sandalyeden yatağına veya yatağından banyo ve tuvalete transferini sağlar. Son derece konforlu ve güvenli olan Comfort Plus DM180 Hercules Motorlu hasta kaldırma lifti, kullanıcının sadece bir kişinin yardımı ile istediği yere gitmesini kolaylaştırır.

Motorlu veya diğer adı ile bataryalı liftlerin kullanımında hastanın bası nedeni ile hissettiği ağrı veya acılar hissedilmez. Refakatçiye herhangi bir yük yüklemeyen cihazlar olarak hasta ve refakatçinin işini kolaylaştırır. Aküsü full dolu ile 30 kez kullanılabilen Comfort Plus DM180 Hercules, iç ve dış mekânlarda ve özellikle dar alanlarda kullanım için uygundur.

Genel özellikleri ise şunlardır;

 • 12 Wolt lityum batarya ile şarj edilir
 • 40 kg ürün ağırlığı ve 180 kg taşıma kapasitesine sahiptir
 • Güçlü bataryası ve sağlam gövdesi ile dayanıklı ve uzun ömürlüdür
 • Olası bir arızada manuel olarak ta kullanılabilir
 • Demonte özellikte olup taşınması ve depolanması kolaydır
 • Hasta, yaşlı, engelli, yatalak ve kilolu bireylerin transferi için uygundur
 • Bataryası şarj edilebilir, kablolu ve kablosuz kullanılabilir
 • Tekerlekler kilitlenme özelliğinde olup güvenli bir kullanıma sahiptir
 • Kollu ayak açısı kişiye göre ayarlanabilir

 

En popüler lift modellerinden olan Wollex WG-L500 hasta taşıma lifti, motor kontrollü bir cihaz olup transfer zorluğu yaşanan hasta, yaşlı, yatalak ve engelli bireylerin yataktan tuvalet ve banyoya veya tekerlekli sandalyeden yatağına transferinde tercih edilmektedir. Gerek ağır engelli gerekse tedavi süresi boyunca yatakta kalmak zorunda olan kullanıcıların refakatçisine yük binmeksizin transfer edilmesini sağlayan bir üründür.

Şarj edilebilir bataryası ile uzaktan kumandalı olarak ta kullanılabilen Wollex WG-L500, demonte özellikte olup iç ve dış mekânlarda kullanılmaktadır. Kolayca sökülüp takılabilen ürünün taşınması ve depolanması da kolaydır. Fren sistemi arka tekerleklerinde de bulunduğundan son derece güvenlidir. İz yapmayan tekerlekleri silikon dolgudur ve 360 derece dönebilir. CE, TSE, ISO 13485:2012, ISO 9001:2015 kaliteli belgeli ve Avrupa standartlarında bir ürün olarak tavsiye edilmektedir.

 

En çok tercih edilen liftler arasında yer alan Stock R1 engelli hasta taşıma lifti, yine hasta, yatalak, yaşlı ve kilolu bireylerin transferini sağlamada kullanılan bir modeldir. Hastanın yataktan son derece güvenli bir şekilde kaldırılmasını ve taşınmasını sağlar. Sadece hasta ve yatalaklar için değil, yürümekte zorlanan hastalar için de tercih edilmektedir. Sahip olduğu aparatlar sayesinde kullanıcı en pratik ve en güvenli şekilde bir yerden bir yere taşınabilir. İlave aparatlar olarak hasta taşıma bezi aparatı ve askı da istenebilir. 150 kg taşıma kapasitesine sahip olup, kapalı ve dar alanlarda güvenle kullanılır.

 

Hasta Taşıma Lifti Fiyatları

Fiyatlar markaya, modele, ürünün manuel ve motorlu oluşuna göre değişmektedir. Manuel Hasta taşıma lifti fiyatı motorlu modellere göre daha uygundur. Her bir modeline kendine göre avantajlı olduğu özellikler olup, engellinin engel durumuna göre ve refakatçinin hasta ile ilgilenme gücüne göre manuel veya motorlu liftler tercih edilmektedir.

Günümüz teknolojisinin tüm avantajlarının kullanıldığı cihazlar, taşıdığı teknik özellikler, sahip olduğu aparatlar, kullanılan malzeme ve diğer özelliklerine göre farklı fiyatlarla müşterilere sunulmaktadır.

En uygun, kaliteli ve fiyat garantili bir lift için Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile görüşebilir, ev, hastane veya bakım merkezlerinde tercih edilen en popüler ürünlere en hesaplı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Hasta Taşıma Lifti SGK

Başkalarının yardımı olmaksızın yataktan kalkamayan hastalara özel üretilmiş olan yatalak hasta taşıma lifti, SGK geri ödemeli ürünler arasında yer almamaktadır. Konu ile ilgili yıllardır engelli vatandaşlardan SGK ödemeli olsun şeklinde talepler gelse de, henüz konu ile ilgili bir gelişme yoktur.

 

Hasta Taşıma Liftinin Faydaları

Evde sürekli olarak bakılan yatalak, hasta, engelli veya kilolu bireylerin yatağından veya yerinden kaldırılması fiziksel olarak son derece zordur. Bunlar için birçok farklı marka ve modelde medikal cihazlar bulunuyor. Bu cihazlar sayesinde de yatalak hastaların bakım ve temizliği çok daha kolay yapılabiliyor. Son derece fonksiyonel ve işlevsel olan Hasta taşıma lifti sandalyesi veya cihazı ile hastalar yatağından tekerlekli sandalyesine veya banyo/tuvalete kolayca transfer oluyor. Özellikle hareket edemeyen bir hastanın bası yarası veya diğer cilt sorunları yaşamaması için en azından sağa veya sola çevrilmesi gerekir. Hasta bir de kilolu ise bu işlem son derece zor olacaktır. Son teknoloji manuel veya motorlu liftler sayesinde hasta bakımı refakatçi için artık çok daha kolay bir hale gelmiştir.

Ağır taşıma kapasiteleri ve teknik özellikleri ile güvenli ve konforlu olan cihazların kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Hastanın kilo durumuna göre en güvenli ve kullanışlı cihaz seçilmeli, kişiye uygun en iyi hasta taşıma lifti için detaylı araştırma yapılmalıdır. Bataryalı, bataryasız ve manuel çeşitleri ile liftler yatalak hastalar için olmazsa olmaz cihazlardır.

Refakatçilere büyük kolaylık sağlayan bu ürünler, oturan veya yatan hastayı kaldırmanın en güvenli yoludur. Hasta ev içinde bir ortamdan diğer ortama kolayca transfer edilebilir. Yatalak bir hasta için bir odadan diğer bir odaya geçmek fiziksel ve psikolojik olarak olumlu etkileri olan bir eylemdir. Hasta ve refakatçilerin en önemli yardımcıları olarak, hastanın motivasyonu ve hayata bağlanmasından refakatçiye binen yükün azalmasına kadar sağladığı avantajlarla popülerdir.

 

Hasta Taşıma Lifti Kullananlar

Geçici veya kalıcı süreli yatağa bağımlı olan hasta, engelli veya yatalak bireylerden hasta taşıma lifti kullananlar, çok daha mutlu ve morali yüksek kişiler olarak olumlu yorumlarını paylaşıyor. Refakatçisine fazla yük olmadan sağa sola dönebildiği gibi, banyo ve tuvalet ihtiyacını da kolay bir şekilde giderebiliyor. Yatağından tekerlekli sandalyesine geçiş kolay olurken, bir odadan diğer odaya da geçerek mekân değişikliğinin sağladığı moral ve motivasyonla hayata daha da bağlanıyor.

 

Hasta taşıma lifti için farklı marka ve modellerde hizmet sunan Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçebilir, birbirinden işlevsel, kaliteli ve güvenli cihazlara en hesaplı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Wollex WG-L510 Motorlu Hasta Taşıma Transfer Lifti
TÜKENDİ
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • 100 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 3 GÜN İÇİNDE -SİPARİŞ ELİNDE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Müşteri Hizmetleri
0 534 518 91 96

© 2020 Tekerlekli Sandalye Dükkanı. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.