Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 1

4 adet ürün bulunmuştur.

Hasta taşıma liftleri, motorlu ve manuel hasta taşıma lifti olarak ikiye ayrılır. Motorlu hasta taşıma liftinde hastanın yataktan kaldırılması litf üzerinde bulunan motor sayesinde olur. Buda refakatçinin çok az eforla hastasını istediği yere taşımasına olanak tanır.

Manuel hasta taşıma liftlerinde ise hastanın kaldırılması manuel olarak yapılır. Genellikle liftte bulunan burgulu kol sayesinde hasta kaldırılır ve transferi sağlanır.

Manuel hasta taşıma liftlerinin fiyatları motorlu olanlara göre daha ucuzdur.

Güvenlik

Hasta yakınları lift kullanmadan yada satın almadan önce liftin ne kadar güvenli olduğunu sorar merak ederler. İmalatçılar lift imalatında güvenliği ön planda tuttukları için bu liftlerin güvenlik açısından herhangi bir riski yoktur. Hastayı çepeçevre kapsayan emniyet kemeri herhangi bir düşme yada başka bir olumsuz durumun yaşanmasına izin vermez.

Kimler hasta taşıma cihazı kullanır, kullanmalı?

Yatağa bağımlı hastalar ve hasta yakınları, hastanın wc banyo ihtiyaçları gibi emel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ve/ya hastayı bir yerden başka bir yere transfer etmek gerektiğinde hasta taşıma cihazları kullanılabilir.

© 2019 Tekerlekli Sandalye Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.