Filtrele

Fiyat Aralığı

0 120000
Filtrele

Rehabilitasyon sürecinde, her yaşta yürüme engelli ve hastaların yürümesinde ve ayakta durmasında engelli yürüteci ve ayakta durma sehpası büyük destek sağlayan ürünlerdir. Çocuk, yetişkin, yürüme zorluğu çeken veya engelli bireylerin dik pozisyonda durması ve vücut dengesinin sağlanmasında önemli rol oynar. Kısmen vücudun sabitlenmesini sağlayan çeşitleri yanında, vücudun büyük bir kısmının sabitlendiği modelleri de bulunur. Bu özellikler engel durumuna göre değişen özellikler olup birçok marka ve modelde engelli yürüteç çeşitleri bulunmaktadır.

Selebral Palsi ve Spina Bifidalı gibi rahatsızlıklar nedeni ile ayakta duramayan çocuklara özel tasarlanmış çeşitleri yanında, destek alarak yürüyebilen bireylerin başkalarına ihtiyaç duymadan yürüyebilmesini sağlayan modelleri de fonksiyonelliği ile tercih edilen ürünlerdir.

Engelli Yürüteç Çeşitleri

Engelli yürüteçleri, sahip oldukları teknik özelliklere göre birçok çeşidi bulunan cihazlardır. Motorlu, manuel, oturaklı, oturaksız, kol ve kalça destekli ve katlanabilir çeşitleri ile iç ve dış mekânlarda güvenle kullanılır. Hastaların tedavisine destek olan engelli hasta yürüteci, kişinin kas gücünün korunması yanında aynı zamanda kas gücünü de arttıran bir çeşit fizik tedavi cihazlarıdır. Bacak kasları zayıf olan, desteksiz yürümekte zorlanan her yaş grubunda bireyin kendi başına yürümesine ve kişinin özgüvenli olmasına yardımcı olur.

Marka ve modeline göre farklı özelliklerde tasarlanmış olan yürüteçler, yürüme işlevini kolaylaştıran, tedavi sürecini hızlandıran ve kişiselleştirilebilir özellikleri ile kişinin kendi başına güvenli bir şekilde yürümesini sağlayan özel tasarımlı cihazlardır.

Engelli Yürüteç Modelleri

Yürüme yetisi olarak başkalarına ihtiyaç duyan çocukların, yetişkinlerin, hasta ve yaşlıların hayatını kolaylaştırarak daha konforlu bir yaşam sunan engelli yürüteçlerin birçok modeli bulunuyor. Bunlar;

 • Engelli çocuk ve yetişkinler için ayakta durma cihazı
 • 4 tekerlekli yürüteç rollator
 • Kol ve kalça destekli engelli yürüteci
 • Ters walker engelli yürüteci
 • Engelli çocuk yürüteci
 • Tekerlekli oturaklı yürüteç
 • Oturaklı katlanabilir yürüteç rollator
 • Kol destekli walker yürüteç
 • Uzay terapi yürüme cihazı
 • Tırtıl ayakta durma sehpası
 • Mini engelli çocuk yürüme cihazı
 • Tiger rollator kol dayama özellikli engelli yürüteci
 • Katlanabilir yürüteç
 • Ayakta durma sehpası dik durma cihazı

Engelli Çocuk ve Yetişkinler İçin Ayakta Durma Cihazı: Lifter ayakta durma cihazı bu grubun en çok tercih edilen modeli olup 2 boy olarak engelli çocuk ve yetişkinlere özel tasarlanmıştır. Motorlu olup koltuk, kanepe ve tekerlekli sandalyeden cihaz koltuğuna geçiş kolaydır. Cihaz koltuğuna oturduktan sonra özel aparatlarla ayak ve dizler cihaza sabitlenir. Cihaz çalıştırılır ve kullanıcı dik pozisyonda ayağa kalkar konuma gelir.

Eklem ve romatizmal hastalıklar, kas hastalıkları, Serebral Palsi, denge bozukluğu, hareket koordinasyon bozukluğu, genetik uzuv sendromları, sinir sistemi dejeneratif ve metabolik rahatsızlıkları ve yaralanma sonrası ortaya çıkan kas ve eklem rahatsızlığı olan çocuk ve yetişkinler için uygundur.

4 Tekerlekli Yürüteç Rollator: Wollex WG-R965, tekerlekli yürüteç modelleri arasında öne çıkan özellikleri ile tercih edilen bir modeldir. Katlanabilir özellikte olup taşınması ve depolanması kolaydır. Oturaklı, fren sistemli ve alışveriş sepetli olan ürün; yaşlı, hasta ve engelli bireylerin yürümesine yardımcı profesyonel tasarımlı bir cihazdır. Kullanıcı yorulduğunda oturağa oturarak dinlenebilir ve böylece gücünü toplayabilir. Sadece 9,4 kg ağırlığında olan cihazın el tutma yerlerinde fren sistemi olup güvenli ve konforlu bir kullanım sunar.

Kol ve Kalça Destekli Engelli Yürüteci: Yürüme güçlüğü çeken engelli çocuklara özel üretilmiş olan Wollex WG-W923, kol ve kalça destekli bir engelli çocuk yürüteç modelidir. Kas ve iskelet sistemini güçlendiren ve çocukların kendine olan güvenini arttıran model, adeta profesyonel bir yürüyüş eğitmeni olarak tercih edilmektedir. Metal alaşımlı ve demonte özellikte olup sırt, kol ve kalça desteklidir. Yüksekli ayarı yapılabilen ürünün kol dayama yerlerinde yumuşak sünger kullanılmış, kaplama kumaşı ise sökülüp yıkanabilen özellikte kullanılmıştır.

Ters Walker Engelli Yürüteci: Katlanabilir alüminyum gövdesi ile son derece hafif, taşınması ve depolanması kolay bir model olan Wollex WG-W917, bu grubun en popüler ürünüdür. Engelli çocuk/bebek walker olup kullanımda tam hâkimiyetin sağlandığı ve hareket ettirilmesi kolay bir modeldir. 5 kademeli ayarlanabilir yükseklik özelliği ile farklı yükseklik ihtiyaçlarına cevap verir. Siyah, sarı, mavi ve gri renk kombinasyonu ile çocukların keyifle kullandığı bir modeldir.

Engelli Çocuk Yürüteci: 6-11 yaş grubu çocuklara özel tasarlanmış bir üründür. 4 noktadan vücudun sabitlenmesini sağlayan emniyet kemeri, bacak arasında destekli oturağı ve üst gövdeyi tam anlamı ile kaplayan destekleyici aparatları ile güvenli bir şekilde pozisyon almayı sağlar. Wollex WG-W944, 68 kg taşıma kapasitesi, sağlamlığı ve kalitesi ile bu grubun en çok tercih edilen modellerinden biridir.

Tekerlekli Oturaklı Yürüteç: Wollex WG-R967, dört tekerlekli yürüteç modeli olup engelli, hasta, yaşlı ve ameliyat gibi nedenlerle yürüme zorluğu çeken bireyler içindir. Oturaklı bir yürüteç olarak kullanım sırasında kişinin yorulduğunda oturup dinlenmesi sağlanır. En önemli egzersizlerden olan yürüyüş egzersizi sadece sağlıklı insanların yapması gereken bir aktivite olmayıp, yürüme zorluğu çeken bireylerin de yapabileceği bir egzersizdir. Kas kaybının önüne geçilmesi ve kas gelişimi için uzmanlar tarafından yürüteçler önerilmektedir.

Oturaklı Katlanabilir Yürüteç Rollator: Wollex WG-R966, hem hafif hem de katlanabilir özellikte bir modeldir. Ayarlanabilir özellikleri, fren sistemli oluşu, katlanabilir ve oturaklı oluşu ile yürüme zorluğu çeken engelli, hasta ve yaşlılar için idealdir. Taşınması ve depolanması kolay bir ürün olarak tedavi süresince en büyük destektir.

Kol Destekli Walker Yürüteç: Wollex WG-W922; çelik gövdesi, katlanabilir özelliği, yüksekliği ayarlanabilir kol desteği ve istenildiğinde sökülebilen ve kolayca tekrar takılabilen oturma aparatı ile çok özelliklidir. Rehabilitasyon süresince veya düzenli olarak yürüyüş egzersizi yapılması gereken durumlarda yürümeye yardımcı işlevsel bir üründür.

Uzay Terapi Yürüme Cihazı: İç ve dış mekânlarda kullanıma uygun bir yürüme cihazı olup klasik kafes sistemli ürünlere göre kafes sistemli olmayışı ile tercih edilmektedir. Kullanıcı boyuna göre ayarlanabilen ürünün al ve üst bölgede tutunma barları bulunur. Bu özelliği ile kontrol rahat sağlanmakta, her yöne dönebilen dört tekerleği ile güvenli bir sürüş sunmaktadır. İki tekerleği fren sistemli ve sabitleme özellikli olup, skolyoz desteği ve emekleme slingine de sahiptir.

Tırtıl Ayakta Durma Sehpası: Engelli çocuklara özel üretilmiş olan cihazın sırt bölgesi 180 derece yatırılabilmekte ve 90 derece dik konuma getirilebilmektedir. Özellikle Selebral Palsi ve Spina Bifidalı rahatsızlığı olan çocuklar için tasarlanan cihazı kullanan çocuklar en doğru pozisyonda dik konuma getirilir. Tek refakatçi tarafından kolayca kullanılan ürün ergonomik oluşu ile tercih edilmektedir. Marka ve modeline göre tırtıl ayakta durma sehpası fiyatları değişmekte olup detaylı bilgi almak için Tekerlekli Sandalye Dükkanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Mini Engelli Çocuk Yürüme Cihazı: Dynawalk Mini Engelli Çocuk Yürüme Cihazı, iç ve dış mekânlarda kullanılabilen bir üründür. Sadece çocuklar için değil, denge bozukluğu sorunu yaşayan yetişkinlerin kullanımı için de uygundur. Çocukların motor fonksiyonunun gelişimine destek olmakta, özellikle seyahatlerde ve sosyal yaşamda yaşamı kolaylaştırmaktadır. Herhangi birinin desteğine ihtiyaç duymadan yürümeyi sağlayan ürünün en önemli özelliği basit tasarımına rağmen sağlam yapılı olmasıdır.

Tiger Rollator Kol Dayama Özellikli Engelli Yürüteci: Yürümekte zorlanan hasta ve yaşlılara özel tasarlanmış bir üründür. Kilo problemi olup yürümekte zorlanan bireylerin de kullanımına uygundur. 150 kg taşıma kapasitesi ve fren sistemi ile birçok avantaja sahiptir. Özellikle artrit hastaları düşünülerek kol dayama yastıkları tasarlanmış, kilitlenerek sabitleme özelliği ile daha güvenli hale getirilmiştir. Açı ve yükseklik ayarı yapılabilmekte, oturma ve katlanma özelliği ile tercih edilmektedir.

Katlanabilir Yürüteç: Katlanabilir tekerlekli walker her zaman tercih edilen bir yürüteç çeşididir. Taşınması ve depolanmasının kolay oluşu, kolay ve konforlu sürüş özelliği, çocuk ve yetişkinlerin kullanabilmesi ile ön plandadır. Evde ve dış mekânlarda kolaylıkla kullanılan cihazın kullanıcıya özgüven sağlaması ve hareket edebilme özelliği ile ihtiyaçlarını kendisinin karşılaması sahip olduğu avantajlardır.

Ayakta Durma Sehpası Dik Durma Cihazı: Son teknoloji bir ürün olan Wollex WG-L530, eşsiz fonksiyonel özellikleri ile mükemmel bir rehabilitasyon ve egzersiz cihazıdır. Tilt table cihazlarına göre çok daha fazla özelliklere sahiptir. Hidrolik sistemli olup kullanıcıyı ayağa kaldırmakta, sırt üstü yatma özelliği ile kişinin dinlenmesine olanak tanımaktadır. Tam destekli ayakta durabilen, tam destekli yatabilen kalça açısı ayarlanabilen ve ayarlanabilen baş ve gövde desteği ile güvenli olan ayakta durma cihazı maksimum düzeyde fayda sağlayan bir modeldir.

Ayakta Durma Sehpası Ne İşe Yarar?

Kullanıcının kendisi tarafında rahatlıkla kullanılan ayakta durma aparatı veya diğer adı ile ayakta durma sehpası, rehabilitasyon özellikli olup kişinin bir el hareketi ile ayağa kalkabildiği bir cihazdır. Sırt bölgesi dik konuma getirilebildiği gibi, 180 derece yatarak rahat bir dinlenme imkânı sunar. Ayak kemeri, bacak destekleri, bel kemeri, kol destekleri, göğüs kemeri ve baş desteği ile yürüme engelli çocuk ve yetişkinlerin ayağa kalkar pozisyona gelmesini ve en doğru pozisyonu alarak güvenli bir şekilde yürümesini sağlar. 180 derece yatar özellikte olması kas ve iskelet sisteminin sağlığının korunması ve olası bir rahatsızlığın önlenmesinde son derece önemlidir. Kullanıcının özgüvenini arttıran ve hissettiği ağrı ve sızıları en aza indirgeyen cihazlar olarak tercih edilmektedir.

Ayakta Durma Sehpası Fiyatları

Ayakta durma sehpası fiyatları markasına ve modeline göre değişmektedir. Ayakta durmakta güçlük çeken veya yürüyemeyen çocuk ve yetişkin engelli bireylerin günlük yaşamını kolaylaştıran cihazlar en uygun fiyatlarla Tekerlekli Sandalye Dükkanı’ndadır. Birçok aparatla desteklenen ayakta durma sehpalarının yaşa ve engel durumuna göre farklı modelleri olup fiyatları değişiklik göstermektedir.

Engelli Bebek Yürüteci

Genel olarak bebekler için engelli yürüteci örümcek şeklinde tasarlanmış olup, henüz el ve ayaklarını kontrollü bir şekilde kullanamayan bebek ve çocuklara özeldir. Çocukların kas ve kemik gelişiminde önemli rol oynayan bu cihazlar, potansiyellerini keşfetmelerini ve büyüme sürecini destekleyerek konforlu bir yaşam sürmelerini sağlar. Büyüdükçe çocuğun boyuna göre ayarlanabilir ve kişiselleştirilebilir özellikleri ile emniyetli ve güvenli bir kullanım sunar.

Bebek ve çocukların ileri, sağa ve sola yürürken dengeli bir şekilde hareket etmesini sağlayan ve devrilme riski olmayan cihazlardır.  Cihaz içine çocuk yerleştirilir ve yere bastırılır. Boyuna göre ayarlandıktan sonra çocuğun kendi kendine yürümesi gözlemlenir. Küçük bir adımla rahat ilerleyebilen bebek çocuk yürüteci, hem ekonomik hem de fonksiyonel cihazlar olarak tercih edilmektedir.

Medikal Walker

Sağlam gövdeli, güçlü ve dayanıklı olan medikal walker rollatör; yürüme zorluğu yaşayan çocuk, yetişkin, hasta, yaşlı ve engelli bireylerin yürümesini destekleyen fonksiyonel ve çok özellikli cihazlardır. İç ve dış mekânlarda kullanılan yürüteç çeşidi olarak tedavi sürecinde ve rehabilitasyon boyunca kullanıcının kas ve kemik sistemini destekler.

Birçok marka ve modelde sunulan cihazın kullanıcının kas ve kemik işlevselliğine göre farklı tasarımlarda çeşitleri bulunmaktadır. Tam kontrolün sağlandığı ürünler olup, engel durumuna göre kişiselleştirilebilen özellikleri ile her yaş grubuna özel avantajlara sahiptir.

Yaşlı Tekerlekli Yürüteç

Yaşa bağlı veya bazı kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları nedeni ile yaşlıların yürümesi zorlaşmakta ve banyo/tuvalet gibi özel ihtiyaçlarını tek başına karşılamada zorlanmaktadırlar. Birçok modelde oturaklı olan tekerlekli yürüteç yaşlı ve engelli bireylerin en güvenli şekilde yürümesini destekleyen ürünlerdir. Sağlam yapısı, kolay yol alan tekerlekleri, kullanışlı tutma kolları ve fren sistemi ile hem güvenli hem de konforludur. En iyi egzersiz yöntemi olan yürüyüş için yürümede zorlanan yaşlılara önerilmektedir.

Tekerlekli yürüteçlerle kısmen de olsa yaşlılar yürümekte, böylece kas ve kemik kaybının önüne geçilmektedir. Olası bir kas ve kemik rahatsızlığının önlenmesi yanında yaşlı bireyin özgüvenli olmasında da son derece etkilidir.

Engelli Yürüteci Görevi

Serebral palsi, spina bfida, multiple skleroz ve kas hastalığı gibi rahatsızlığı olan çocuk, genç ve yaşlı her yaş grubunda bireye özel üretilen engelli için yürüteç modelleri, kullanıcının yaşam kalitesini arttıran ve başkasının yardımına ihtiyaç duymadan özel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olan işlevsel cihazlardır. Genel olarak görevi ve sağladığı faydalar şunlardır;

 • Çocuklarda kas ve kemik gelişimini destekler
 • Kişinin kendine olan güveninin artmasını sağlar
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • 100 TL VE ÜZERİ - ÜCRETSİZ KARGO
 • 3 GÜN İÇİNDE -SİPARİŞ ELİNDE
 • GÜVENLİ - ONLINE ALIŞVERİŞ
Müşteri Hizmetleri
0 534 518 91 96

© 2020 Tekerlekli Sandalye Dükkanı. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.