Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 1

118 adet ürün bulunmuştur.

Tekerlekli sandalyeler, geçici veya kalıcı olarak yürüme yetisini kaybetmiş engelli bireylere özel üretilmiş ürünlerdir. Manuel ve akülü modelleri yanında banyo ve tuvalet için olanları da olup engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik özelliklere sahiptir.

Tekerlekli sandalye modellerinde uygulanan kampanyalı fiyatlar sayesinde artık engelliler çok daha kolay bu ürünlere sahip olabiliyor. Araştırma yapılırken hem popüler hem de ekonomik marka ve modeller tercih ediliyor. Aynı kalitede bir model, kampanyalı fiyatlar uygulayan firmalardan çok daha hesaplı fiyatlara alınabiliyor.

Son dönemlerde uyguladığı kampanyalı fiyatlarla popüler olan Tekerlekli Sandalye Dükkanı, en çok tercih edilen markaların en kaliteli modellerini en uygun fiyatlarla vatandaşlara sunuyor. Dünyada en çok tercih edilen markaları engelli bireylerle buluşturan Tekerlekli Sandalye Dükkanı, en kaliteli ve en uygun tekerlekli sandalye modelleri ve fiyatları ile ilk tercihler arasında yer alıyor.

Tekerlekli Sandalye Tipleri

Kullanım amacına ve beklentilere göre çeşitler şunlardır;

 • Aktif Tekerlekli Sandalye
 • Basketbol Tekerlek Sandalyesi
 • Katlanan Tekerlekli Sandalye Modelleri
 • Banyo Tuvalet Sandalyeleri
 • Büyük Beden Tekerlekli Sandalye
 • Ucuz Tekerlekli Sandalye

Aktif Tekerlekli Sandalye: Kişiye özel üretilen bu modeller, sporcuların ve aktif yaşamı seven engellilerin tercihidir. Kısaca aktif tekerlekli sandalye nedir denildiğinde kişinin beden ölçülerine göre üretilen ve malzeme olarak çok hafif karbon ve titanyum kullanılan sandalye çeşididir diyebiliriz. En hesaplı fiyatlarla Tekerlekli Sandalye Dükkanı; Meyra, Quickie, Ottobock, Wollex ve Küschall gibi dünyada en çok tercih edilen marka ve modelleri sunmaktadır. Her biri düşük ağırlıklı, yüksek performanslı, çevik, konforlu ve güvenli aktif tekerlekli sandalyeler olarak tercih edilmektedir. Diğer adı ile aktif adaptif tekerlekli sandalye çeşidi olup, sosyal yaşamda tam bağımsız olmak isteyen engelli bireylere özeldir.

Basketbol Tekerlek Sandalyesi: Sporculara özel tasarlanmış bir sandalye modeli olan ürünümüz, yetişkin ve çocuk boyları olan ürünlerdir. Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbolu Federasyonu’nun belirlediği kurallara uygun olarak tasarlanmaktadır. Manevra yeteneği yüksek olup, açık ve kapalı spor salonlarında kullanılabilir özelliktedir. Hem hafif hem de sağlam ve dayanıklı olan sporcu sandalyesi, sırt kısmının gerginliği ayarlanabilen ve yükseklik ayarı yapılabilen ürünlerdir.

Katlanan Tekerlekli Sandalye Modelleri: Taşınması ve depolanması kolay olan katlanır tekerlekli sandalye, fazla yer kaplamayan ve araç bagajlarına pratik bir şekilde yerleştirilerek seyahatlerde kolaylık sağlayan sandalye çeşididir. Kullanılmadığı zamanlarda katlanarak yatak altına ya da rafa kaldırılabilir. Golfi markasının en beğenilen modellerini sunan Tekerlekli Sandalye Dükkanı, alüminyum veya çelik gövdeli katlanan pratik tekerlekli sandalye modelleri ile tercih edilmektedir. Emniyet kemerli ve güvenli fren sistemli olan ürünler; ayak pedal yüksekliği ayarlanabilen, konforlu, bakımı kolay, iç ve dış mekânlarda kullanıma uygun popüler modellerdir.

Banyo Tuvalet Sandalyeleri: Yürüme engelli, hasta ve yaşlıların banyo tuvalet ihtiyacının giderilmesi için imal edilen bu tür sandalye modelleri, farklı marka ve modellerde sunulan medikal ürünlerdir. Hasta veya engelli banyo tuvalet sandalyesi olarak ta tanımlanır. Suya ve ıslak zemine uygun döşemesi ve çıkarılabilir klozeti ile hijyenik bir ürün olan bu grup ürünler, kullanıcının ve refakatçisinin hayatını kolaylaştıran fonksiyonel ürünlerdir. Kalitesi ve son teknoloji tasarımı ile çok tercih edilen Wollex wg-m698, tilt edilebilir bir banyo tuvalet sandalyesi olarak popülerdir.

Comfort Plus, Golfi, Wollex ve Poylin’in en çok tercih edilen engelli ve hasta banyo ve tuvalet sandalye modelleri ile Tekerlekli Sandalye Dükkanı, en uygun fiyatlarla hizmet sunan kurumsal bir firmadır.

Büyük Beden Tekerlekli Sandalye: Oturma yeri genişliği 50-55-60 cm olan ve taşıma kapasitesi 200 kg’ın üzerinde olan sandalye çeşididir. Kilo olarak standart ölçüde tekerlekli sandalyelerin uygun olmadığı engelli bireylerin rahatlıkla ve konforlu bir şekilde kullanabileceği ürünlerdir. Oturma minderi ve sırt şiltesi son derece konforludur. En popüler ürünlerden olan Poylin P114 büyük beden bir model olup;  katlanabilir şasesi, hareketli kolçakları, 205 kg taşıma kapasitesi, yumuşak oturma minderi, çıkarılabilir ve uzunluğu ayarlanabilir ayaklıkları ile aradığınız çok tercih edilen bir sandalye modelidir. XXL tekerlekli sandalye olarak ta bilinen Golfi G140 da kilolu kişilere özel üretilmiş bir üründür. Çelik gövdesi, 205 kg taşıma kapasitesi ile sağlam ve dayanıklıdır.

Ucuz Tekerlekli Sandalye: Engelli sandalye çeşitleri arasında en ucuz tekerlekli sandalye fiyatları için incelenen sandalye çeşididir. Golfi, Poylin ve Wollex’in oldukça ucuz ve ekonomik modelleri bulunmaktadır. Bunlardan Golfi G099 ve Golfi-2 Eko Ucuz, sade ve kullanışlı yapısı yanında ekonomik fiyatı ile tercih edilen modellerdir. Poylin P100, en ucuz katlanabilir bir model olarak tercih edilirken, Wollex WG-M313 modeli de bütçe dostu oluşu ile dikkat çekmektedir.

Tekerlekli Sandalye Model ve Fiyatları

Marka ve modeline göre tekerlekli sandalye fiyatları değişiklik gösteriyor. Özellikle dönem-dönem yapılan kampanyalarla son derece ekonomik fiyatlarla sunulan ürünler, 450 TL’den başlayan fiyatlarla engellilerin hizmetine sunuluyor. Ekonomik bir manuel tekerlekli sandalye bu fiyatlardan başlıyor ve 4-5 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Engel durumuna göre ihtiyaç duyulan katlanan özellikli olanların fiyatları ile standart özellikte olanların fiyatları değişiyor. Fiyatları belirleyen sadece özellikler olmayıp, şasede kullanılan çelik veya alüminyum malzemeye göre de fiyatlar değişiyor.

 • Manuel gruptaki sandalyeler 450 TL ila 4-5 bin TL arası fiyatlandırılıyor
 • Kısa süreli kullanım için tercih edilen modeller 450-750 TL arası değişen fiyatlarla sunuluyor
 • Aktif ve sporculara özel olanlar standart özellikli modellere göre farklı fiyatlarla müşterilere sunuluyor
 • Akülü gruptakiler marka ve modeline göre fiyatları değişen ürünler olup diğer sandalye modellerine göre daha yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor

Tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olup yeterli bütçesi olmayan engelli vatandaşlar, uygulanan kampanyalar, tekerlekli sandalye bağışı veya SGK ödemeli sandalye hizmetlerinden faydalanarak ihtiyacı olan ürünlere sahip olabiliyor. Özellikle SGK ödemeli tekerlekli sandalye temini son derece kolaylaştırılmıştır. Heyet raporu alan ve reçete yazdıran her sosyal güvencesi olan engelli birey, akülü veya manuel gruptan engel durumuna en uygun sandalyeyi ücretsiz temin edebilir.

Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Yerli ve yabancı tekerlekli sandalye markalarına, üretici firmaya, tedarikçi firmaya ve modellerine göre fiyatlar değişmektedir. Bütçenize uygun ve en önemlisi de engel durumunuza uygun ekonomik bir engelli sandalyesi satın almak istiyorsanız, Tekerlekli Sandalye Dükkanı olarak yardımcı olmaya hazırız. Uygun ödeme koşulları, taksit seçenekleri, kampanya ve fiyat indirimlerinden faydalanabilir, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı üst düzeyde karşılayacak olan bir sandalye çeşidine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye SGK Ödemesi

SGK ödemeli bir engelli sandalyesi almak isteyen engellilerin takip etmesi gereken aşamalar şunlardır.

 • İlk olarak sağlık kurulu raporu alabileceği bir yetkili hastaneye başvurmalı ve SGK ödemeli tekerlekli sandalye almak için heyet raporu almak istediğini belirtmelidir
 • Hastanenin ilgili birimi tarafından tek-tek muayene olması gereken doktorların olduğu bir liste eline verilir
 • Kişi bu doktorlara muayene olur
 • Heyet raporunda ve reçetede “tekerlekli sandalye kullanmaya uygundur” ibaresi olmalı ve ne tür bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğu belirtilmelidir.
 • Reçete, heyet doktorlarından birine yazdırılır
 • Rapor ve reçete SGK’ya kimlikle başvurularak kaşelettirilir
 • Medikal firmadan alınacak olan tekerlekli sandalye için heyet raporu ve reçete medikal firmaya teslim edilir
 • Medikal firma, söz konusu tekerlekli sandalye için fatura keser. Heyet raporu, reçete, fatura ve medikal firmanın hazırladığı belgeler SGK’ya teslim edilir
 • Medikal firma UBB kaydı olan bir firma olmalıdır
 • Belgelerin SGK’ya teslim edilmesi sonrası ortalama 20-30 gün içerisinde tekerlekli sandalye sgk ödemesi SGK tarafından medikal firmaya yapılır
 • Engelli birey tekerlekli sandalyesini medikal firmadan teslim alır.

SGK ödemeli tekerlekli sandalyelerin ödeme miktarı ürün SUT kodu ile belirlenmiştir.

Tekerlekli Sandalye SUT Kodu

Sağlık Uygulama Tebliği’nin kısaltılmış hali olan SUT, devletin sağlıkla ilgili sosyal politikalarını uyguladığı bir mevzuat tebliğidir. Her bir modele göre değişen SUT kodu ile ürün bilgisi ve fiyatlandırma yapılır. SUT kodu bilgileri şunlardır;

 • Hafif manuel tekerlekli sandalye OP1343
 • Standart manuel tekerlekli sandalye OP1342
 • Aktif tekerlekli sandalye 100072
 • Pediatrik tekerlekli sandalye OP1344
 • Banyo tuvalet sandalyesi 100073
 • Standart akülü Tekerlekli Sandalye OP1345

Tekerlekli Sandalye SGK Ödemesi Ne Kadar?

Tekerlekli sandalye SGK ödemesi modele göre değişmektedir.

 • Hafif manuel tekerlekli sandalye SGK ödemesi 1.200 TL
 • Standart manuel tekerlekli sandalye SGK ödemesi 500 TL
 • Standart akülü Tekerlekli Sandalye SGK ödemesi 2.500 TL’dir.

SGK ödemeli bir sandalye alan engelli bir birey her 5 yıl sonunda sandalyesini SGK ödemeli olarak yenileyebilir. İhtiyaç duyulan tekerlekli sandalye fiyatları ne kadar ilk olarak piyasa araştırması yapılmalı, SGK geri ödemeli bir modele sahiğ olmak için UBB kaydı olan bir medikal firma ile irtibata geçilmelidir. En uygun fiyatlar ve en kaliteli ürünler için Tekerlekli Sandalye Dükkanı, SGK ödemeli satın alma yapabileceğiniz güvenilir bir firmadır.

Tekerlekli Sandalye Bağışı

Tekerlekli sandalye bağışı ile birçok engelli vatandaşımız sandalye sahibi oldu ve olmaya da devam ediyor. En güzel hayır yöntemlerinden olan bağışlar için Tekerlekli Sandalye Dükkanı’na başvurabilirsiniz. Bağış yapmak istediğiniz ürünü seçin, ödemeyi yapın, bir engelli vatandaşın hayatında yeni bir sayfa açın. Tekerlekli Sandalye Dükkanı aracılığı ile birçok dernek, kurum ve kuruluşa da bağışta bulunabilir, bağışınızın tam yerine ulaştığından emin olabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Onlarca marka ve yüzlerce modelin olduğu günümüzde, standart olanlardan çok özellikli ve kişiselleştirilebilen modellere kadar birçok model bulunuyor. Her biri katlanabilir özelliği, malzeme cinsi, kalitesi ve daha birçok teknik özelliği ile birbirinden ayrılıyor.

Her tekerlekli sandalye her engelli için uygun değildir. Mesela çok özellikli olanlar, engel durumu standart modelleri kullanmaya uygun olmayan engelli bireylerin yaşamını kolaylaştıran özellikleri ile dikkat çekicidir. Her ne kadar en iyi modeller araştırılsa da, ürünün kişinin engel durumuna ve fiziksel özelliklerine uygun olması son derece önemlidir. Özellikle elektrikli tekerlekli sandalye modelleri, küçük bir dokunuşla hareket eden modeller olup vücudunun üst bölgesini yeterince kullanamayan engelliler içindir. Marka ve model seçiminde fiyat olarak en uygun olanların araştırması da yapılır. Engel durumu ve beden ölçüleri yanında bütçeye uygun olması da beklentiler arasındadır.

Manuel tekerlekli sandalye seçiminde;

 • Teknik servis ve yedek parça hizmetinin olup olmadığına
 • Ürün ağırlığına
 • Taşıma kapasitesine
 • Malzeme kalitesine
 • Katlanabilir oluşuna
 • Oturma yeri genişliği ve koltuk yüksekliğinin kullanıcının vücut ölçüsüne uygun oluşuna
 • Fren sistemine
 • Sırt açısına
 • Tekerlek kalitesi ve yapısına ve
 • Refakatçi kullanımına uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Akülü tekerlekli sandalye seçiminde;

 • Teknik servis ve yedek parça hizmetinin olup olmadığına
 • Motor gücüne
 • Akü kapasitesine
 • Taşıma kapasitesine
 • Hızına ve erim mesafesine
 • Oturma yeri genişliği ve koltuk yüksekliğinin kullanıcının vücut ölçüsüne uygun oluşuna
 • Sırt açısının kullanıcıya göre ayarlanabilir oluşuna
 • Tekerlek boyutu ve yapısına ve
 • Joystick kalitesine dikkat edilmelidir.

 

SIK SORULAN SORULAR

Tekerlekli Sandalyelerin Fiyatları Ne Kadar?

Tekerlekli sandalye fiyatları 450 TL’den başlayıp modeline göre yükselen fiyatlardadır. Manuel ve akülü modellerin fiyatları, sporcu sandalyesi, banyo ve tuvalet sandalyesi farklı tiplerde tekerlekli sandalyeler olup fiyatları değişmektedir.

Tekerlekli Sandalye SGK Karşılıyor mu?

SGK güvencesi olan engelli bireylere özel tekerlekli sandalyeler SGK tarafından karşılanan modellere sahiptir.

Tekerlekli Sandalye Almak İçin Nereye Başvurulur?

Tekerlekli sandalye almak için medikal firmalara başvurulur. Ücretsiz ürün temini için belediyeler, valilik, engelli dernekleri, Kızılay ve daha birçok dernek ve kurum ücretsiz engelli sandalyesi için başvurulabilen adreslerdir. Hatta son zamanlarda Müge Anlı tekerlekli sandalye hizmeti de popülerdir. ATV Müge anlı ekibi  bağış kampanyaları ile hayırsever vatandaşların yaptığı bağışları ihtiyaç sahibi engelli bireylere ulaştırarak birçok engelli vatandaşın tekerlekli sandalye sahibi olmasını sağlamıştır.

Tekerlekli Sandalyeyi Kimler Kullanır?

Geçici veya kalıcı olarak yürüme kabiliyetini kaybetmiş engelli bireyler, hasta ve yaşlılar kullanıcılarıdır.

Müge Anlı Tekerlekli Sandalye Nasıl Alınır?

Müge Anlı ücretsiz sandalye hizmetinden faydalanmak için Müge Anlı programına başvurmak gerekiyor. 0212 354 4425 - 0212 639 5017 no’lu telefonla veya tatlisert@mugeanli.com.tr mail adresi ile tekerlekli sandalye talebinde bulunabilirsiniz.
 

Akülü Tekerlekli Sandalye Kullanılabilir Raporu Nasıl Alınır?

İster manuel ister akülü olsun, heyet raporu almak için rapor vermeye yetkili bir hastaneye başvurmak gerekir. İlgili birim tarafından heyet doktorlarının yazılı olduğu belge ile doktorlara muayene olunur. Rapora “akülü sandalye kullanabilir” ibaresi eklenir ve doktorlardan birine de reçete yazdırılır. Rapor ve reçete medikal firmaya teslim edilir.

İlk Tekerlekli Sandalyeyi Kim İcat Etti?

Tarihi Antik Mısır’a kadar uzanan tekerlekli sandalyenin resmi olarak 1750 yılında İngiliz Mucit James Heath tarafından tasarlandığı bilinmektedir. Banyo tuvalet sandalyesi 1783’te John Dawson tarafından, arka itmeli model 1869’da, ilk motorlu sandalye 1916’da, katlanır özellikte olan ise Harry Jennings tarafından 1932’de geliştirilmiştir.

Tekerlekli Sandalye Hangi Malzemeden Yapılır?

Tekerlekli sandalye, taşıma kapasitesine ve teknik özelliklerine göre alüminyum, çelik ve titanyum alaşımlı gibi dayanıklı malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. Kullanım alanı ve taşıma kapasitesine göre kullanılan malzemelere değişkenlik gösterir.

En Ucuz Manuel Tekerlekli Sandalye

En ucuz ve kaliteli bir manuel engelli sandalyesi için Tekerlekli Sandalye Dükkanı’nın dünyaca ünlü markalarının ürünlerini incelemelisiniz. Bunlar arasında Wollex tekerlekli sandalye modelleri başta olmak üzere Poylin, Meyra, Comfort Plus ve daha birçok popüler markanın ürünleri kampanya ve fiyat indirimleri ile son derece ekonomik fiyatlarla müşterilere sunuluyor.

Katlanabilir Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Katlanabilir grupta olan sandalye fiyatları ortalama 550 TL’den başlamakta olup markasına ve modeline göre fiyatlar farklılık gösterir.

Tekerlekli Sandalye Çeşitleri Nelerdir?

Tekerlekli sandalyeler temelde manuel ve akülü olarak 2 grupta inceleme yapılır. Bunlar kendi arasında kullanım amacına göre tekrar alt gruplara ayrılır. Aktif olanlar, sporculara özel olanlar, banyo ve tuvalet sandalyeleri manuel grupta yer alır. Akülü tekerlekli sandalyeler de çok çeşitlenmekte olup arazi tip, ayağa kaldıran ve standart akülü gibi çeşitleri bulunur.

© 2019 Tekerlekli Sandalye Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.