Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 1

90 adet ürün bulunmuştur.

Tekerlekli sandalyeler yürüme yetisini kaybetmiş engelli bireyler ve/ya hastalık yada yaşlılık nedeniyle yürümekte zorlanan kişilerin mobilizasyonunu sağlayan medikal ürünlerdir.

Manuel tekerlekli sandalyeler hattı zatında genel bir tanım olup bu ürünler kendi içlerinde farklı kullanım amaçları için üretilmiş modelleride vardır.

Tekerlekli sandalye tipleri kendi içinde;

Aktif tekerlekli sandalye ( genellikle kişi ölçülerine göre yapılan toplam ağırlığı çok hafif karbon ve titanyumdan üretilmişlerdir)

Basketbol sporcu sandalyeleri ( isminden de anlaşılacağı üzere tekerlekli sandalye basketinde kullanılan sandalyelerdir)

Banyo (WC) Tuvalet sandalyeleri (duş ve lavabo ihtiyaçlarında kullanılan klozetli ve klozetsiz ürünlerdir.

Sınıflara ayrılırlar. Tüm bunlara ek olarak manuel sandalyeler sadece refakatçi kullanımlı olan modelleri de vardır.

Kısa bir toparlama yapmak gerekirse, tekerlekli sandalye tercihi yaparken kullanıcının kullanım alanı, beden kontrolü ve ihtiyaçları doğrultusunda (tercihen) alanından uzman bir medikal satıcısıyla irtibata geçmek en sağlıklı tercih olacaktır.

Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Manuel tekerlekli sandalye fiyatları 450 TL den başlayıp, 4-5 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Fiyatlar alınan manuel sandalyenin muhteviyatına göre (ağırlık, şasede kullanılan malzeme (alüminyum, çelik vb. gibi) ve markaya göre değişir.

Kısa süreli kullanımlarda (ayak kırılması yapılan ameliyat vb. gibi) yada ekonomik zorluklar nedeniyle ucuz tekerlekli sandalye diye sınıflandırılan fiyatı 450 – 750 TL olan sandalyelerde kullanıcı tarafından tercih edilir.

Bilgi notu: Ekonomik güçlük içinde olan yurttaşlar için belediyeler, bazı STK’lar kaymakamlık ve valilikler tekerlekli sandalye bağışı yapmaktadır.

Bilgi notu iki: Sosyal güvencesi olan yurttaşlar için SGK “Hafif manuel tekerlekli sandalye için OP1343 koduyla 1.200 TL, Standart manuel tekerlekli sandalye içinse, OP1342 SUT koduyla 500 TL ödeme yapmaktadır.

© 2019 Tekerlekli Sandalye Dükkanı Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.